دشمنان به دنبال اعتمادزدایی و مشروعیت‌زدایی از جامعه هستند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، امیر سرتیپ علی حاجیلو امروز در نخستین همایش مادران شهیدان جاویدالاثر آذربایجان‌ غربی که در مصلی امام خمینی(ره) ارومیه برگزار شد با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: بی‌تردید حماسه‌آفرینی، ایثار، مقاومت، ایستادگی، شجاعت و از جان‌گذشتگی را مادران به فرزندان شهید خود داده‌اند.

وی با اشاره به توطئه دشمنان با هدف ناامن جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران، گفت: با فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی، کشورمان تبدیل به جزیره ثبات، نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان شده است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب ارتش گفت: در طول 42 سال گذشته شاهد توطئه‌ها و ترفندهای مختلف دشمنان برای ضربه زدن به نظام بوده‌ایم و همچنین شاهد نقش‌آفرینی شهدا و مادران شهدا در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب تا زمان شکل‌گیری 8 سال دفاع مقدس بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه توطئه‌های سنگینی در طول این سال‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان طراحی شده بیان داشت: به فرمایش امام خمینی(ره) دشمن از هر توطئه‌ای که شکست می‌خورد، توطئه بعدی را با بهره‌گیری از تجربه شکست‌های خود پیچیده‌تر، سنگین‌تر و متنوع‌تر طراحی می‌کند هرچند که همواره طعم شکست را چشیده و متوجه شده است.

امیر حاجیلو عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که حضور شهدا، ایثارگران و جانبازان در جبهه‌های حق علیه باطل اگر خاکریز اول باشد، حضور مادران و خانواده‌های آن‌ها خاکریز دوم است. بنابراین این خاکریز دوم بسیار مهم است و طراحی دفاع همه جانبه از سوی امام خمینی(ره) با تکیه بر روح ایثار و استقامت مادران شهدا بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن در عرصه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی با نام جنگ شناختی و ادراکی وارد شده، تصریح کرد: بی‌تردید بهترین و تنهاترین راه مقابله با این ترفند جدید دشمنان برگزاری چنین همایش‌هایی و رساندن پیام شهدا و مادران آنان به نسل جوان است که پرچمداران امید در گام دوم انقلاب هستند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب ارتش اظهار داشت: بهترین عملکرد و نتیجه این همایش را می‌توان برای جنگ شناختی و نرم دشمن و مبارزه با دشمنان در نظر گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال اعتمادزدایی و مشروعیت‌زدایی از جامعه هستند، بیان کرد: راه درمان و مقابله با این رفتار، تعظیم مقام شهدا و به ویژه مادران، پدران، همسران و خانواده شهدا است.

امیر حاجیلو تاکید کرد: بی‌شک دشمنان همچنان که در جبهه‌های جنگ سخت شکست را تجربه کرده‌اند، در جنگ نرم نیز شکست خواهند خورد.

تربیت نسل مقاوم تنها راه مقابله با جنگ نرم استالگوسازی برای نوجوانان به‌عنوان یکی از راهکارهای مقابله با جنگ نرم است

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا ادامه مسیر اهل بیت(ع) است

در ادامه این مراسم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی و امام جمعه ارومیه اظهار داشت: مقام و منزلت شهدا در دین اسلام بسیار بالا و رفیع است و عملی بالاتر از شهادت وجود ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی تصریح کرد: به سبب مقام و منزلت شهادت، اهل بیت(ع) همواره در آرزوی شهادت بودند و برای خود و نزدیکان خود از خداوند طلب شهادت می‌کردند.

وی تاکید کرد: برگزاری مراسم گرامیداشت شهدا و خانواده شهدا بسیار مهم بوده و حضرت امیرالمومنین(ع) از هر فرصتی برای زنده کردن یاد شهدا در جامعه استفاده می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی بیان داشت: مسئله زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و بیان اهداف شهدا ادامه مسیر اهل بیت(ع) است و شهدا در روز قیامت از مقام شفاعت برخوردار خواهند شد و یقینا در ابتدا از پدران و مادران خود شفاعت می‌کنند.

قریشی گفت: مادران شهدا مقام بسیار بالایی دارند و براساس فرمایشی از امام خمینی(ره) مادران شهدا در روز قیامت از مقام شفاعت برخوردار خواهند بود.

وی افزود: هر چه سختی عمل بیشتر باشد ثواب بیشتری دارد، بنابراین مادران شهدایی که جسم مطهر فرزندان آن ها پیدا نشده مقام والاتری نسبت به سایر مادران شهدا دارند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از مادران شهدای جاویدالاثر تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید