دعوت پوتین برای ایجاد یک سیستم پرداخت بین المللی بر اساس ارزهای دیجیتال


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از روسیه Elium، رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، در کنفرانس هوش مصنوعی، خواستار ایجاد یک سیستم پرداخت بین المللی مستقل بر اساس ارزها و فناوری های دیجیتال شد. مسدود کردنچین تبدیل شده است

رئیس جمهور روسیه در کنفرانس بین المللی «سفر هوش مصنوعی» که در مسکو پایتخت این کشور برگزار شد، گفت: سیستم پرداخت بین المللی اکنون تحت کنترل گروه محدودی از کشورها است و این حوزه یکی از خطوط است. حمله به روسیه

پوتین گفت: بنابراین ایجاد سیستم جدید پرداخت های بین المللی مستقل از بانک ها و مداخله کشورهای ثالث ضروری است.

به گفته پوتین، موسسات مالی جهانی باید واقعیت جهان چند قطبی را منعکس کنند و بر اصول دموکراتیک باز مبتنی باشند و دیکته، سوء استفاده و انحصار را کنار بگذارند.

با توجه به این موضوع، رئیس‌جمهور روسیه برای راه‌اندازی سیستم مستقل پرداخت‌های بین‌المللی، ترکیب فناوری‌های پیشرفته را با «تجربه هزار ساله انسانی» پیشنهاد کرد و پوتین به‌عنوان نمونه‌ای از این تجربه، سیستم انتقال وجه شرقی را ذکر کرد که: به گفته وی، مدتهاست که از زمان ظهور بانک ها، خدمات تسویه حساب متقابل را ارائه کرده و هنوز هم ارائه می کند.

تحریم های غرب علیه بانک های روسیه به دلیل عملیات نظامی مسکو با کیآرهدسترسی آنها به سیستم مالی بین المللی را محدود کرد.

پس از اعمال تحریم‌های بانکی غرب علیه روسیه، روس‌ها با ایجاد زیرساختی برای استفاده از ارزهای ملی در پرداخت‌های بین کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و این گروه اقدام کردند. بریکستوسعه سیستم روبل و اجرای سیاست ها دلارزدایی آنها پرداخت کردند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید