دلار سقوط می کند – درخشان


جفری گاندلاک، سرمایه گذار میلیاردر اوراق قرضه، پیش بینی می کند که دلار سقوط خواهد کرد و سایر کالاها درخشش خواهند داشت.

برخی انتظارات از فدرال رزرو باعث تقویت دلار آمریکا شد، اما به گفته یک سرمایه گذار میلیاردر، آینده دلار آمریکا روشن و امیدوار کننده نخواهد بود.

جفری گاندلاک، موسس یک شرکت سرمایه گذاری در لس آنجلس، گفت: دیدگاه بلندمدت من نسبت به دلار در حال کاهش شدید است. ما به دنبال کاهش ارزش دلار در نیمه دوم سال آینده و احتمالاً در سال 2023 هستیم. به دلیل مشکلات دوگانه کسری (بدهی مالی و تراز تجاری) در ایالات متحده، دلار به شدت سقوط خواهد کرد.

وی افزود: کاهش ارزش دلار آمریکا می تواند منجر به افزایش برخی از دارایی ها شود که در زیر ارائه می شود:

طلا

گندلاخ گفت: “سرمایه گذاری در طلا در مقایسه با افزایش تورم در سایر کالاها، پناهگاه امنی است. طلا نیز دارایی پایداری است.” علاوه بر این، او پیش بینی می کند که کاهش ارزش دلار آمریکا می تواند باعث درخشش دوباره این فلز گرانبها شود.

وی افزود: ثبات دلار در سال جاری سقفی را برای طلا ایجاد کرده است، اما با کاهش قیمت، طلا افزایش می یابد و چون طلا به اندازه پول قابل چاپ نیست، می تواند محافظی در برابر تورم باشد، اما همچنین می تواند. برای سرمایه گذاری در سهام معدنی سودآور باشد.” .

گاندلاخ پیش بینی می کند که تورم در ماه های آینده به 7 درصد افزایش یابد.

نقره اي

گندلاخ طلا و نقره را «یتیمان بازار کالا» نامید. نقره در حال حاضر حدود 22.10 دلار در هر اونس معامله می شود که بیش از 50 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود است. این فلز بسیار رسانا به طور گسترده در ساخت پنل های خورشیدی استفاده می شود و جزء مهمی در واحدهای کنترل الکتریکی بسیاری از وسایل نقلیه است.

سهام بازارهای نوظهور

بازار سهام ایالات متحده عملکرد بسیار خوبی داشته و S&P 500 در پنج سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

گاندلاچ گفت: “به سطح بین المللی نگاه کنید، زیرا وقتی دلار شروع به کاهش می کند، عملکرد فوق العاده ای را از سهام غیر آمریکایی خواهید دید.” وقتی این اتفاق بیفتد، بازارهای نوظهور عملکرد خوبی خواهند داشت.

این بررسی فقط اطلاعاتی را ارائه می دهد و نباید به عنوان یک توصیه استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید