دلیل غیبت رامین و وریا برای تیم ملی – تابناکی


اسکوچیچ درباره وریا غفوری با بیان اینکه دلیل فنی برای دعوت نشدن وجود نداشت، گفت: برای استقلال و پرسپولیس احترام زیادی قائلم اما سرمربی تیم ملی هستم و تمرکزم روی دفاع است. وریا الان 35 ساله است و می گوید در هر بازی 10، 11 کیلومتر می دود اما برای من مهم نیست، دفاع مهم است. وریا غفوری و بازی اش را بهتر از او می شناسم و دعوت نشدن فقط ورزشی و فنی است.
وی ادامه داد: زمانی که با سرمربی ژاپن صحبت می کردیم به من گفت تو سرمربی تیم ملی هستی و نمی توانی همه را راضی نگه داری به همین دلیل با وریا یا مثلا رامین آشنا شدم. رزین هیچ مشکل شخصی با او ندارم، اما من با سبک بازی او مشکل دارم و روی دیدگاه خودم می ایستم.

* من به تنهایی تصمیمات فنی می گیرم و به صورت سفارشی کار نمی کنم

وی در پاسخ به این سوال که آیا مربی دارد که به بازیکنی پیشنهاد دهد، گفت: با مربیان در ارتباط هستیم و در حال تبادل نظر هستیم اما تمام تصمیمات فنی را به تنهایی می گیرم نه اینکه بگویند فلان بازیکن را دعوت کنم.

*این بازیکن به دلیل مشکلات شخصیتی از تیم ملی کنار گذاشته شد

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا به دلیل مسائل شخصیتی باید بازیکنی را دعوت کرد یا نه، گفت: بله این اتفاق افتاده است، چون بعد شخصیتی هم مهم است. من حساس هستم که بازیکنی نباید با آنها رفتار کند، اما اینطور نبود که اشتباه را تلافی کنم. بازیکنان همه جوان هستند و ممکن است اشتباه کنند، اما در مورد تیم ملی باید مسئولیت پذیر باشیم و سه بار رفتار خود را کنترل کنیم، تیم ملی جای هیچ رفتاری نیست. در کل می توانم بگویم همه ما انسان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه قبول دارید تیم ملی نباید بازیکن محور باشد، خاطرنشان کرد: همه تیم ها به فوق ستاره نیاز دارند اما سوپراستارها هم باید بدانند که بدون کمک دیگران نمی توانند کاری انجام دهند. راهی که رفتیم، نفر بیست و پنجمی در لیست تیم ملی هم برایمان مهم بود. من زیاد سیاه و سفید فکر نمی کنم و در یک منطقه خاکستری هستم.

*یزدانی در تیم ملی بازی نمی کند؟ ما با تحلیل خود کار می کنیم
سرمربی تیم ملی با بیان اینکه سیاوش یزدانی بهترین آمار را دارد اما در تیم ملی بازی نمی کند، گفت: به شخصه اعتقادی به آمار و ارقام ندارم و با آنالیز خودمان کار می کنیم خ. آمار اطلاعات مفیدی ارائه می دهد، اما تمرکز من روی کارم است نه فضای مجازی. ما در تجزیه و تحلیل بازیکنان از سراسر فضای مجازی تخصص داریم.

استقلالی ها را به خاطر کرونا به تیم ملی دعوت نمی کنیم.
وی با تاکید بر اینکه چرا به بازیکنان جوان استقلال اعتماد ندارید، خاطرنشان کرد: ما در تمرین از بازیکنان جوان دعوت کردیم و نمونه اش یاسین سلمانی است. تا آنجا که به آزادی مربوط می شود، به دلیل تاج گذاری او نمی توانیم از آن در این اردوگاه استفاده کنیم.

* چند کلمه فارسی در جلسات اسلحه من پنهان است
اسکوچیک با توجه به اینکه چقدر فارسی می دانست، گفت: «چند کلمه یاد گرفتم و دیگر هیچ. شاید وقتی به کشوری سفر می کنید فکر نمی کنید مدت زیادی در آن حضور داشته باشید، اما برای من بیشتر در ایران بود. در این مدت با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، کمتر فرصتی برای یادگیری زبان فارسی داشتم. البته بعضی حرف ها را می فهمم و ممکن است سلاح پنهان من در جلسات باشد که وقتی فارسی صحبت می کنند متوجه می شوم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این سلاح مخفی توصیه برانکو بوده است، گفت: نه توصیه او نبوده است.

* کرانکار در فوتبال جای خالی دارد و من خیلی با او مشورت کردم
سرمربی تیم ملی درباره مشورت با مربیان کروات گفت: با کرانکار خیلی مشورت کردم، جایش خیلی خالی است، او نه تنها مربی خوبی بود، بلکه فردی عالی بود، با مربیان ایرانی کار کردم، سعی می کنم ارتباط برقرار کنم. .

* لیست جدید تیم ملی بازیکنان جدیدی دارد اما تفاوت چندانی نخواهد داشت

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که آیا فوتبال ما پتانسیل معرفی بازیکنان جدید را دارد، گفت: باشگاه ها بیش از من با بازیکنانی در ارتباط هستند. ما باید به هم کمک کنیم تا اوضاع بهتر شود. در لیست جدید بازیکنان جدیدی خواهیم داشت، اما تفاوت چندانی نخواهد داشت. تمرکز من همیشه روی دادن فرصت به افراد جدید است. در کل فکر می کنم کیفیت لیگ نسبت به چند سال اخیر پایین آمده است که البته کرونا و کمبود تماشاگر بی دلیل نبود. بازیکنان ایرانی احساساتی هستند و این کمبود مخاطب روی کار آنها تاثیر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید