دلیل ناکامی معلم بیجاری در کسب عنوان بهترین معلم جهان چه بود؟

– اخبار استانها –

ثریا مطهرنیا که یکی از ده فینالیست بهترین معلمان جهان است در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیجار از ناکامی خود به‌عنوان نفر نخست این رویداد خبر داد و اظهار داشت: نظر داوری این بود که یک معلم دیگر جایزه وارکی را دریافت کند، بنده به داوری‌ها احترام گذاشته و همچنان که بارها گفته‌ام، از نظر من تمام معلمان شرکت‌کننده در این رویداد برنده و پیروز هستند.

وی انتخاب خانم کیشا تروپ را به عنوان بهترین معلم جهان تبریک گفت و افزود: برایم بسیار شعف‌انگیز بود که در این رویداد شرکت کرده و توانستم نام معلمان کوشا و تلاشگر ایرانی را به عنوان کوچکترین عضو از جامعه‌ی فرهنگیان کشور، مطرح کنم.

معلم فداکار بیجاری تصریح کرد: لازم است تا از بنیاد وارکی، تلاش‌های هیئت داوران، کارشناسان و صاحب‌نظران آن بنیاد که هر کدام نظرات خاص و مستقل خود را دارند و در انتخاب بهترین معلم سال 2021 جهان زحمات شایان کشیدند، تشکر کرده و کسب عنوان بهترین معلم جهان را به همکارم خانم کیشا تروپ از ایالات متحده تبریک و شادباش عرض کنم.

وی بیان کرد: واقعا دوست داشتم این جایزه‌ی یک میلیون دلاری را به دست بیاورم و همه‌ی آن را صرف کودکان بیمار و نیازمند و افرادی کرده که هر روز به من مراجعه می‌کنند تا مشکلات حادشان را حل کنم اما توان پاسخگویی به تمام مراجعات را ندارم، با اینهمه همیشه به کمک‌های مردم مهربان و بزرگ ایران امید داشته و دارم و دوست دارم در این راه، بیشتر از گذشته، یاریگر باشند.

مطهرنیا اظهار کرد: بسیار سپاسگزار اهالی کوچه‌ی مهربانی و انسانیت هستم که در این روزها در رسانه‌ها، فضای مجازی و دیگر طرق، مرا مشمول لطف خود قرار داده و این تنها حس مسئولیت‌ام را بالا برد.

وی اذعان کرد: هزاران معلم و نیکوکار گمنام بهتر از من وجود دارند که مشغول یاری رسانی به جامعه‌ی خود هستند اما مراد و نیّت‌ام در قبول دعوت اهالی رسانه، نماد سازی از خود و منیّت نبود بلکه هدفم مطرح کردن مشکلات شهرستان تاریخی ام، بیجار گروس و استان فرهنگی‌ام؛ کردستان سربلند برای رشد و توسعه‌ی متوازن و پایدار بود.

گپ و گفت خودمانی تسنیم با معلم بیجاری؛ راز موفقیتی که «مطهرنیا» را جزو 10 معلم برتر دنیا کرد+فیلم500 دانش آموز استثنایی از اتباع خارجی در استان خراسان رضوی تحصیل می‌کنند

این معلم بیجاری ادامه داد: جلب کردن توجه مسئولان به نقاط کم برخوردار کشور برای رفع محرومیت، توجهات به مشکلات کودکان بی امکانات، بیمار، یا دچار فقر و توجه به مشکلات زنان سرپرست خانوار هم در بعد آموزشی و هم در بخش حمایت‌های شغلی (به گونه‌ای که دارای درآمد مناسب و پایدار باشند) از آنان است تا بتوانند، زندگی کرامت مندانه‌ای داشته باشند، از دیگر اهدافم بود.

وی اضافه کرد: مطرح کردن مشکلات معلمان و اقشار کم درآمد مانند کارگران و مزد بگیران هم در بحث افزایش دستمزد و هم در بحث حمایت های بیمه‌ای و رفاهی و امنیت شغلی و درخواست حمایت از فعالان مدنی و مطالبه گران از دبگر هدف شرکت در این رویداد بزرگ بود چراکه معتقدم، ایران قوی با جامعه‌ی مدنی، قوی و پویا، ساخته می‌شود.

معلم بیجاری مدعی شد: اگر اکنون من در رسانه‌ها مطرح هستم به دلیل حمایت این مردم و جامعه و حمایت همکاران گمنام‌ام بوده است، از مسئولان انتظار می‌رود از تمام فعالان این عرصه که دغدغه دانش‌آموزانو افراد نیازمند را داشته، حمایت شود.

مطهرنیا ابراز داشت: ما همه فرزند زادبوم خود؛ ایران عزیز هستیم و برای بر سامان کردن این خاک پُر گهر مسئولیت داریم، خاکی که متعلق به همه‌ی ما با زبان‌ها، جنسیت‌ها، فرهنگ‌ها، مذهب‌ها و سنت‌ها شرکت در این رویداد، تلاش برای جلب توجه بیشتر مردم و مسئولان به دانش آموزان مناطق محروم بود.

انتهای پیام/493/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید