دوره آموزشی رزمی ناتو در دانشکده نظامی در باکو


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری فارس، ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) دوره آموزشی نظامی را در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار کرده است.

ترند نیوز روز شنبه به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گزارش داد که دوره آموزشی ناتو در باکو و در دانشکده نظامی نیروهای مسلح گروه آموزشی ناتو به رهبری ژنرال برونسوم بخشی از همکاری این وزارتخانه است. -برنامه عملیاتی دفاع جمهوری آذربایجان با ناتو در سال 2022 برگزار شد.

در این دوره آموزشی که با حضور تعدادی از نیروهای ارشد ارتش جمهوری آذربایجان برگزار شد به شرکت کنندگان گواهینامه اعطا شد. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در مورد محتوای این دوره آموزشی نظامی اشاره زیادی نمی کند.

اخیرا معاون دبیرکل ناتو در دیدار با جیحون بایراموف وزیر امور خارجه آذربایجان در بروکسل از مشارکت و همکاری باکو با ائتلاف نظامی غرب قدردانی کرد. این مقام ارشد ناتو و بایراموف در مورد مسائل مربوط به مشارکت ناتو و آذربایجان، چشم انداز توسعه این همکاری ها و همچنین مسائل منطقه ای تبادل نظر کردند.

جیحون بایراموف در این دیدار با قدردانی از نتایج همکاری و همکاری جمهوری آذربایجان و ناتو در برخی موضوعات، مشارکت باکو در اقدامات ناتو در حمایت از صلح و امنیت بین المللی را مورد توجه قرار داد.

باکو همکاری نظامی نزدیکی با ناتو دارد و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از شرکت نیروی دریایی آذربایجان در رزمایش ناتو در شرق مدیترانه خبر داد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد تعدادی از پرسنل نیروی دریایی این کشور در عملیات ناتو در چارچوب رزمایش دریایی چندملیتی مدیترانه شرقی 2021 در ترکیه شرکت کردند. در این رزمایش وظیفه نزدیک شدن سریع یک کشتی جنگی به کشتی تحت اشغال گروه های تروریستی، رهاسازی و تخلیه ایمن خدمه به صورت کاملا حرفه ای انجام شد.

هدف از این رزمایش بررسی آمادگی رزمی، فعالیت و تجهیزات یگان های حاضر در رزمایش مطابق با استانداردهای ناتو بود.

انتهای پیام/ م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید