دولت بایدن از کنگره درخواست بودجه 47 میلیارد دلاری کردبر اساس گزارش های منتشر شده در رسانه های آمریکایی، کاخ سفید از کنگره خواسته است تا قبل از سقوط بودجه اضطراری جدید، این مبلغ را تامین کند.

دولت بایدن قصد دارد از این بودجه برای مبارزه با ویروس کرونا، تهیه واکسن‌های جدید آبله میمون، ارائه کمک‌های دفاعی به اوکراین و مبارزه با سیل در کنتاکی استفاده کند.

بر اساس این گزارش ها، حدود 13.7 میلیارد دلار از این مبلغ برای کمک به اوکراین که شامل هزینه تجهیزات نظامی، جمع آوری اطلاعات و کمک های اقتصادی می شود، اختصاص می یابد.

با نزدیک شدن به انتخابات میان دوره ای، قانونگذاران ایالات متحده باید در مورد موافقت با درخواست کاخ سفید برای کمک اضطراری تا 30 سپتامبر به توافق برسند، در غیر این صورت با تعطیلی قابل توجه دولت ایالات متحده مواجه خواهند شد.

دولت بایدن که با انتخابات میان دوره ای روبرو است، برای رسیدگی به بحران آبله میمون تحت فشار است.

وزیر بهداشت آمریکا اعلام کرد آبله میمون در این کشور وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام شده است.

شبکه آمریکایی ABC News با استناد به آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش داد که تنها حدود 10 درصد از واکسن‌های آبله میمون به سیاه‌پوستان تزریق می‌شود، اما این گروه یک سوم مبتلایان را تشکیل می‌دهند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از تلاش‌های دولتش برای تهیه واکسن لازم برای کودکان زیر پنج سال ستایش کرد، اما اعلام کرد: آمریکا برای برنامه‌ریزی و آماده‌سازی برای دومین همه‌گیری به پول بیشتری نیاز دارد.

بایدن به طور ضمنی به احتمال شیوع دیگری اشاره کرد و گفت که برنامه ریزی و بودجه بیشتری برای مقابله با آن در صورت بروز شیوع دیگری دارد.

برخی از کارشناسان و سازمان های بهداشتی مانند سازمان بهداشت جهانی نیز نسبت به همه گیری های احتمالی در آینده هشدار داده اند. سازمان جهانی بهداشت برنامه های خود را برای تصویب یک معاهده جهانی برای مبارزه با همه گیری ها اعلام کرده است که در سال 2024 به مجمع جهانی بهداشت ارائه می شود.

این سازمان امیدوار است که این معاهده با موافقت همه کشورهای جهان به تعیین اهداف و اصول اساسی برای سازماندهی اقدامات مشترک لازم برای مبارزه با بیماری های همه گیر کمک کند.

در حالی که آمریکا با مشکلات مختلف اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و این کشور با بحران های مختلف اقتصادی و بلایای طبیعی مانند سیل دست و پنجه نرم می کند، دولت بایدن با ارسال تجهیزات نظامی و صرف میلیون ها دلار از جیب اوکراین، آتش جنگ در اوکراین را شعله ور می کند. مالیات دهندگان آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید