دولت دوازدهم یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی را قطع نکرد

سیاسی / مجلس

http://fna.ir/46ovi ۰ دولت دوازدهم یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی را قطع نکرد

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که یارانه سه دهک بالایی کشور توسط دولت دوازدهم قطع نشده گفت: حدود 12 هزار و 500 میلیارد تومان یارانه نقدی به سه دهک بالای درآمدی در سال 99 پرداخت شده است.

دولت دوازدهم یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی را قطع نکرد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محمد رضا میرتاج الدینی با اشاره به جزئیات گزارش تفریغ بودجه سال 99 در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس این گزارش از 22 آئین نامه ای که باید دولت براساس قانون بودجه 99 تدوین می کرد 14 مورد در موعد مقرر و 6 مورد با تاخیر تدوین شده است.

وی افزود: دو مورد از آئین نامه ها مربوط به وصول مالیات از خانه های خالی و خودروهای گرانقیمت تدوین نشده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو تاکید کرد: براساس گزارش دیوان محاسبات قطع یارانه سه دهک بالایی کشور که تکلیف قانونی بوده و توسط وزارت تعاون شناسایی شده بودند در دولت تدبیر انجام نشده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: حدود 12 هزار و 500 میلیارد تومان یارانه نقدی به سه دهک بالای درآمدی در سال 99 پرداخت شده است.

میرتاج الدینی افزود: همچنین طبق گزارش دیوان مصوبه مجلس در بخش تامین یک میلیون تن قیر رایگان اجرایی نشده و معادل 6 هزار میلیارد تومان کمتر از 10 درصد ارزش یک میلیون تن قیر به دستگاه ها پرداخت شده است.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس همچنین تصریح کرد: براساس این گزارش در سال 99 دولت به تکلیف بودجه پیرامون جذب 30 میلیارد دلار سرمایه خارجی عمل نکرده و حدود 55 میلیون یورو برای خرید تجهیزات پزشکی سرمایه جذب کرده است.

میرتاج الدینی با اشاره به کسری بودجه سال 99 گفت: دولت دوازدهم کسری بودجه این سال را با انتشار اوراق مالی تامین کرده و در این زمینه 127 درصد تکالیف بودجه در خصوص انتشار اوراق مالی تحقق پیدا کرده است و به عبارتی دولت بدهی های خود را با ایجاد بدهی و انتشار اوراق جبران کرده که این شیوه نادرست اقتصاد کشور را با مخاطرات جدی روبه رو خواهد کرد.

انتهای پیام/

مجلس شورای اسلامی دولت دوازدهم یارانه نقدی بودجه میرتاج الدینی یارانه

اخبار مرتبط

  • هزینه هنگفت برای شرکت در کنسرت

source

دیدگاهتان را بنویسید