دولت نجات یمن: شهید سلیمانی تجسم روحیه مقاومت استوار در مقابله با پروژه آمریکایی-صهیونیستی بود

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، «عبدالعزیز بن حبتور» نخست وزیر دولت نجات ملی یمن امروز دوشنبه به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» و همرزمان باوفایشان طی سخنانی اعلام کرد، سردار شهید سلیمانی به روحیه مقاومت تجلی بخشیده و همه موانع را در مقابله با پروژه آمریکایی- صهیونیستی کنار زد.

وی افزود، یمن بخشی از محور مقاومت در مقابله با پروژه صهیونیستی- آمریکایی و ابزارهای آن است.

این مقام دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه فلسطین مسئله‌ای فراتر از قومیت‌ها بوده و همه آزادگان جهان با آن همبستگی دارند و فلسطین مروارید امت اسلامی و مبارزه مسلحانه تنها راه آزادسازی آن است، گفت، مقاومت یک تعهد اخلاقی به مسائل دینی و ملی است.

نخست وزیر دولت نجات در صنعا افزود، ما وظیفه داریم که در کنار همه آزادگان جهان و نه صرفا مقاومت در فلسطین و لبنان، بایستیم. شهید سلیمانی تجسم روحیه مقاومت استواری است که در مقابله با پروژه آمریکایی-صهیونیستی همه موانع را پشت سر گذاشت.

توقیف کشتی اماراتی حامل تجهیزات نظامی در یمنجزئیات عملیات‌ ارتش یمن در سال 2022 به روایت سخنگو / آزادی 12 هزار کیلومتر مربع از خاک یمن + نقشه

وی همچنین با انتقاد از سکوت جامعه جهانی در قبال محاصره و تجاوزات عربستان سعودی ضد ملت یمن اعلام کرد که ما یاد و خاطره «حسین ایرلو» سفیر جمهوری اسلامی ایران را که در سایه رنج ملت یمن در کنار آنها پایداری و استقامت کرد، گرامی می‌داریم.

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن ادامه داد، جامعه جهانی با سکوتی شرم‌آور تجاوزات و محاصره علیه ملت یمن را تماشا می‌کند. ما به رابطه با جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم؛ کشوری که در زمانی که همه کشورهای عربی ما را رها کردند در کنار یمن ایستاد.

مردم یمن در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس با برگزاری تجمعات گسترده‌ای از جمله در پایتخت، یاد این دو شهید امت اسلامی را گرامی‌ داشتند.

در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس مردم یمن با در دست داشتن تصاویر فرماندهان مقاومت تجمعات گسترده‌ای در خیابان‌های صنعا برگزار کردند و یاد شهدا را زنده نگه داشتند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید