دو برادر در قشم غرق شدنددکتر محمدرضا اسلامی وی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دو برادر که به همراه دیگر همراهان خود برای شنا به منطقه نزدیک ساحل جزیره ناز رفته بودند بر اثر تلاطم دریا متأسفانه غرق شدند.

وی ادامه داد: شرایط نامساعد جوی و دریا، ناآگاهی از خط ساحلی و عمق آب باعث مرگ این گردشگر شد.

رئیس پزشکی قانونی قشم پیش از این بر لزوم استقرار ناجیان غریق و گشت‌های امداد دریایی در سواحل قشم برای کاهش غرق شدگان توسط سازمان‌های ذی‌صلاح تاکید کرده بود.

دکتر اسلامی تاکید کرده بود: با توجه به طولانی بودن خط ساحلی این جزیره، تامین بسترهای لازم به ویژه تامین محل استحمام مناسب برای (آقایان و بانوان) با توجه به هجوم گردشگران و مسافران امری ضروری و مهم است.

به گزارش ایرنا، متاسفانه با غرق شدن این دو برادر خراسان رضوی، تعداد قربانیان شنا در دریا و سواحل قشم از 25 اسفند 1380 تا 13 اردیبهشت 1401 به هفت نفر رسید.

در مدت مذکور یک جوان بیرجندی جانباز 70 درصد اصفهانی، یک جوان کرمانی تبعه افغانستانی، یک جوان اهل شهرستان خواف در استان خراسان رضوی و دو برادر اهل خراسان رضوی غرق شدند و جان باختند. سواحل جزیره قشم.

سن متوفیان غرق شدگی در سواحل قشم به ترتیب 17، 66، 32، 18، 19، 45 و 47 سال است.

جزیره قشم با وسعت 1500 کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات سواحل جنوبی ایران 135 کیلومتر طول و با میانگین عرض 11 کیلومتر از ویژگی های هرمزگان و 300 کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزایر قشم، هنگام و لارک با جمعیتی حدود 150 هزار نفر می باشد.تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول 150 و عرض متوسط ​​11 کیلومتر بین آب های پارسیان قرار دارد. خلیج فارس

سه جزیره ناز جلوه ای زیبا از طبیعت بکر و زیبای خلیج فارس را نشان می دهد که دلیل جذابیت آنها برای پیوستن به قشم معروف به جزایر ناز است.

دیدگاهتان را بنویسید