دو حزب ایالات متحده در تلاش برای پیروزی در انتخابات کنگره از طریق فرآیندهای ضد دموکراتیک هستند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که مشروعیت انتخابات آینده (انتخابات میان دوره ای کنگره) در این کشور به تصویب یا عدم تصویب قانون اصلاحات انتخاباتی رد شده توسط سنای آمریکا بستگی دارد.

بیدنت به نقل از هیل نیوز گفت: من نمی گویم این مشروعیت خواهد داشت. ما با ناتوانی خود، چشم انداز غیرقانونی شرکت را افزایش می دهیم [لایحه] تعمیر [انتخابات] – شما یک رابطه مستقیم خواهید داشت.

رئیس جمهور افزود که از تصویب این لایحه در کنگره آمریکا ناامید نیست و اگر این تلاش امروز با شکست مواجه شود، من و او نخواهیم دید که ما و حزب دموکرات آن را کنار بگذاریم.

با این حال، به گزارش یو اس ای تودی، در جلسه چهارشنبه شب سنای آمریکا، همه سناتورهای جمهوری خواه در رای گیری نهایی با این طرح مخالفت کردند و در نهایت با تقسیم دو رای این طرح را رد کردند.

جمهوری خواهان با این لایحه مخالف هستند و می گویند دموکرات ها می خواهند قوانین شناسایی رای دهندگان را تضعیف کنند و به مهاجران غیرقانونی اجازه دهند برای کسب آرای بیشتر رای دهند.

از سوی دیگر دموکرات ها مدعی هستند که این لایحه را در واکنش به اقدام جمهوری خواهان علیه حق رای اقلیت ها تصویب کرده اند. از زمان شکست دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده در انتخابات ریاست جمهوری 2020، جمهوری خواهان در ایالت خود قوانینی را تصویب کرده اند که مشارکت رای دهندگان را محدود می کند.

در سپتامبر سال جاری اتفاق افتاد که اکثریت جمهوری خواه در مجلس ایالتی تگزاس قانون محدودیت های انتخاباتی را تصویب کردند. رئیس مجلس مقننه ایالت تگزاس در نشستی برای تصویب قانون محدودیت های انتخاباتی به نمایندگان مجلس هشدار داد که حق استفاده از کلمات “نژادپرست” یا “نژادپرست” را در نظرات خود به این لایحه ندارند.

این لایحه زمانی مطرح شد که دموکرات ها در مجلس ایالتی تگزاس یک ماه و نیم پیش به واشنگتن سفر کردند تا از رسیدن به حد نصاب مجلس نمایندگان ایالت جلوگیری کنند.

منتقدان می گویند که هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات تلاش می کنند با عدم تصمیم گیری دموکراتیک در مورد اینکه چه کسی می تواند در انتخابات بعدی کنگره شرکت کند یا نامزد نشود، پیروزی خود را در انتخابات میان دوره ای کنگره تضمین کنند.

ترامپ در مصاحبه اخیر خود با اشاره به اتهامات تقلب در انتخابات گفت: «مردم نمی‌دانند که این مشکل چقدر بزرگ است (تقلب) و آنها (ترامپ-جمهوری‌خواهان) نمی‌خواهند دوباره این اتفاق بیفتد. این نباید تکرار شود و آنها نمی خواهند تکرار شود.»

ترامپ گفت: «و تنها راه برای جلوگیری از تکرار آن، حل مشکل جعل انتخابات 2020 است.

انتهای پیام/این را به صفحه اول توصیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید