دیوار: فقط تبلیغات منتخب تایید می شوند – Radiant


دیوار: فقط تبلیغات حمایت شده تایید می شوند

تجارت حیوانات خانگی فرصتی را برای دلالان فراهم کرده است تا با کشتن توله سگ ها، خرید و فروش حیوانات خانگی، این تجارت سیاه را تبلیغ کنند. به همین دلیل در سال های اخیر فروش توله های حیواناتی مانند سگ، گربه و … در بازار افزایش یافته است. بخشی از این تجارت از طریق فضای مجازی انجام می شود و سودجویان از بسترهای آنلاین برای کشتن توله سگ ها یا خرید و فروش توله سگ های خانگی استفاده می کنند. از آنجایی که پلتفرم «دیوار» خود را ملزم به رعایت حقوق حیوانات می‌داند و در سال‌های اخیر با حساسیت‌های فراوانی به موضوع محیط‌زیست پرداخته است، اخیراً سعی در ارائه راهکارهایی برای مقابله با کالایی‌سازی حیوانات، جلوگیری از خرید و فروش حیوانات دارد. فروش حیوانات سگ ها، گربه ها و حیوانات وحشی باید از دسترسی به این سکو جلوگیری کنند و دلالان نباید این سایت را به حیاط خلوت خود تبدیل کنند. یکی از جدیدترین اقدامات «دیوار» در این زمینه، ممنوعیت خرید و فروش سگ و گربه از طریق این پلتفرم است.

ممنوعیت خرید و فروش سگ و گربه در دیوار

سایت دیوار از فروردین ماه سال جاری رسما از انتشار آگهی خرید و فروش توله سگ های زیر دو سال جلوگیری کرده است. همچنین از اولین روزهای تیرماه سال جاری فروش سگ و گربه در این سکو ممنوع شده است. این پلتفرم فیلد قیمت را برای لیست حیوانات خانگی حذف می کند و فقط به آنها اجازه تحویل می دهد. دیوار از این نظر در صفحات ثبت آگهی سگ و گربه پیامی با این مضمون اضافه کرده است که کاربران با هدف فروش آگهی ثبت نکنند و فقط در صورت تحویل آگهی خود را ثبت کنند. به همین ترتیب، در صفحات تبلیغاتی سگ و گربه، عباراتی برای افزایش انگیزه کاربران برای تحویل حیوانات مشاهده می شود. جملاتی مانند «حیوان کالا نیست، مراقبت از حیوانات خانگی بهتر از خرید آنهاست»/«خرید و فروش حیوانات وحشی، سگ و گربه روی دیوار ممنوع است»/«گزارش آگهی های فروش» از گونه های ممنوعه جانوران روی دیوار.» هنگام ثبت آگهی، توضیحاتی نیز در پایین آگهی نوشته شود و محدودیت هایی برای تبلیغات خدمات جفت گیری گربه و سگ در نظر گرفته شده است.

تحویل توله های زیر دو ماه ممنوع است

دیوار: فقط تبلیغات حمایت شده تایید می شوند

به دلیل گرانی توله های تزئینی یا گربه های اصیل، گاهی برخی از افراد که شایستگی لازم را ندارند، این حیوانات را در مراکز غیرمجاز و در شرایط غیربهداشتی ذبح می کنند. تجارت سیاهی که در غیاب نظارت صحیح، حیوانات را از حقوق خود محروم می کند. امکانات غیربهداشتی، تغذیه ناکافی مادر و کشتن مداوم توله ها که جان سگ را به خطر می اندازد و جدا شدن سریع توله ها از مادر، منجر به افسردگی مادر و در بسیاری از موارد مرگ توله ها می شود. از این حیث، پلتفرم «دور» به منظور جلوگیری از کشتار توله‌ها و جدا کردن توله‌های کوچک از مادر و فروش آن‌ها به طور کلی برای سگ‌ها و گربه‌های زیر دو ماه، اجازه انتشار آگهی در این سایت را نمی‌دهد. ، از جمله در قالب تکلیف.

حقوق حیوانات در ایران از نگاه کارشناسان

با یک دامپزشک و یک فعال محیط زیست در مورد حمایت از حقوق حیوانات در ایران صحبت کردیم.

* «علی مشیری» دامپزشک با انتقاد از عدم نظارت در امر حیوانات خانگی گفت: به هر حال واقعیت این است که افراد جامعه تمایل به داشتن حیوان خانگی دارند و این باید شناخته شود. وقتی موضوع روشن شود و نظارتی نباشد، یک تجارت سیاه مخفی شکل می گیرد و مافیاها نقش بیشتری را بر عهده می گیرند». وی افزود: مافیاهای زیادی در این زمینه وجود دارند که تنها مسئله سودآوری برای آنها مهم است و بدون رعایت اخلاق مدام توله ها را می کشند، هر چند که جان مادر به دلیل تعدد و چند وجهی در خطر باشد. تولدهای متوالی . . در غیاب نظارت و نادیده گرفتن حقوق حیوانات، مشکلاتی در زیر پوست شهر شکل می گیرد که بسیار دردناک است». وی با اشاره به لزوم اذعان به واقعیت حیوانات خانگی، فرهنگ سازی در این زمینه را ضروری دانست و گفت: باید به مردم آموزش داده شود که توله های 40 تا 50 روزه نخرند و اصولاً آنها را تحویل بگیرند تا از چرخه ظالمانه خرید دوری کنند. و فروش را متوقف کنید.”

حمیدرضا میرزاده، فعال محیط زیست نیز در این باره گفت: در حوزه حیوانات خانگی با مشکلات مختلفی مواجه هستیم. علاقه مردم به نگهداری از حیوانات و توجه به آنها افزایش یافته و صنعتی را در دنیا شکل داده است که این صنعت علاوه بر غذا و تجهیزات لازم برای حیوانات خانگی مشکلی به نام کالایی شدن حیوانات را نیز به وجود آورده است. خرید و فروش یک موجود زنده به عنوان کالا قابل بحث است. وی ادامه داد: اما از سوی دیگر اتفاق دیگری افتاده است و برخی از نژادها و گونه هایی که از نظر ظاهر، رفتار و … بیشتر مورد پسند مردم هستند، ارزش اقتصادی زیادی پیدا کرده اند. در نتیجه پدیده کشتار غیرقانونی توله سگ ها شکل گرفته و برخی اقدام به تولید این نژادهای خاص کرده اند. در حالی که این موضوع کاملا با رفاه حیوانات در تضاد است. این افراد حیوانات را به عنوان ماشین های پرورشی می بینند و با سوء استفاده از آنها به فروش می رسانند.» میرزاده یادآور شد: «در بسیاری از کشورها به غیر از حیواناتی که کاربرد خاصی دارند مانند سگ های جستجوگر یا سگ های نگهبان، شاهد هستیم که این موضوع ضابطه مند شده و فروش آن ها در دستور کار قرار گرفته است. حیوانات خانگی وجود ندارد.به صورت مخفیانه و غیرقانونی انجام می شود.و خلاف رفاه حیوانات است.در کشور ما در بین گروه های حمایت از حیوانات به این موضوع توجه شده است که خوب است.در گذشته این خرید و فروش روی سکوی دیوار نیز اتفاق افتاد و عده ای در این خرید و فروش شرکت کردند، اگرچه این امر غیرقانونی نبود، اما بسیار خوشحالم که این موضوع جای خود را به تسلیم داده است. بتدریج به جای خرید و فروش، مبحث مباشرت و تحویل به میان آمد که این امر بسیار خوبی است.» مهم این است که حیوانات خانگی به عنوان کالا یا کالا دیده نشوند. ذاتی”.

دیدگاهتان را بنویسید