دیپلمات آمریکایی: مذاکرات در وین در مرحله حساسی است


به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري فارس، سفير آمريكا در كويت در آخرين روزهاي كار خود در اين كشور در گفت و گو با رسانه هاي كويتي گفت كه واشنگتن در حال رايزني با شركا و متحدان خود در منطقه و همچنين با اتحادیه اروپا. .

یکی از اهداف اصلی ایالات متحده این است که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نکند. وین اکنون در حال بحث است که آیا برجام ممکن است یا خیر. در حال حاضر در زمان بسیار حساسی هستیم. من در موقعیتی نیستم که زیاد در این مورد صحبت کنم، اما گفت و گوهای بسیار مفصلی در این زمینه انجام شده است.

وی گفت: از نظر ما، ایران در حال ترویج فعالیت های بسیار بی ثبات کننده در منطقه است که به امنیت منطقه کمکی نمی کند. “حمایتی که آنها از بازیگران غیردولتی ارائه می کنند از نظر ثبات یک مشکل واقعی است.

سفیر آمریکا در کویت ادامه داد: ما با شرکا و متحدان خود در منطقه و همچنین با اتحادیه اروپا در حال رایزنی هستیم. می بینیم که زمان برای یافتن راه حل ها و راه های بازگشت به برجام رو به اتمام است. “هدف نهایی ما این نیست که ببینیم ایران به توانایی خود برای بی ثبات کردن بیشتر منطقه دست یافته است.

هشتمین دور مذاکرات وین برای لغو تحریم های آمریکا علیه ایران پس از وقفه 11 روزه برای رایزنی با پایتخت هایشان با حضور ایران و گروه 1+5 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) از روز سه شنبه 18 بهمن ماه آغاز می شود. ) در پایتخت. اتریش ادامه یافته و از آن زمان تاکنون در قالب ها و قالب های مختلف حفظ شده است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: همکاران من در وین با بازی دوگانه غرب بر سر «متن» و «زمان» روبرو هستند. ما زمان داریم تا زمانی که طرف مقابل آماده اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم باشد.»

سفیر آمریکا در کویت در قسمت دوم این گفت وگو با اشاره به سفر آتی خود به بغداد گفت: کویت متحد استراتژیک بسیار مهمی برای آمریکا است، اما عراق فاصله چندانی با آن ندارد.
انتهای پیام/ خ
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید