دیپلمات اوکراینی: آلمان وظیفه اخلاقی دارد که به ما سلاح بفروشد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «آندری ملنیک» سفیر اوکراین در آلمان روز دوشنبه با حمایت از ترس از حمله روسیه، از آلمان خواست فروش تسلیحات به روسیه را از سر بگیرد.

به گزارش روزنامه ینی فق آفک، ملنیک در مصاحبه با رسانه های محلی گفته است که کشورش در خطر واقعی حمله روسیه قرار دارد.

او گفت: «کیف از آلمان برای جلوگیری از تهاجم قریب الوقوع روسیه انتظار حمایت نظامی گسترده دارد».

ملنیک گفت که آلمان به دلیل جنایاتی که نازی ها در طول جنگ جهانی دوم مرتکب شدند، همان مسئولیت تاریخی اسرائیل را در قبال اوکراین دارد.

وی گفت که دولت آلمان باید فورا تسلیحات مورد نیاز اوکراین را در اختیار او قرار دهد.

با وجود حمایت سیاسی و اقتصادی قوی از اوکراین، آلمان تاکنون با فروش تسلیحات به اوکراین مخالف بوده است.

دولت اوکراین بارها اعلام کرده است که تسلیحاتی که قرار است از طریق ناتو خریداری شود، صرفاً ابزار دفاعی برای محافظت از کشور در برابر تجاوز است.

روسیه اخیراً ده‌ها هزار نیرو را در نزدیکی مرز اوکراین بسیج کرده است و این نگرانی‌ها را افزایش داده است که کرملین در حال برنامه‌ریزی برای حمله نظامی به این کشور است. متحدان ناتو روسیه را به تلاش برای بی ثبات کردن کشور از طریق حمایت نظامی از نیروهای جدایی طلب در شرق اوکراین متهم می کنند.
وزیر خارجه دانمارک همچنین از احتمال اعزام چند جنگنده و یک کشتی برای کمک به ناتو در برابر ادعای تجمع نیروهای روسیه در مرز با اوکراین خبر داد.

یپه کوفود، وزیر امور خارجه دانمارک گفت، دانمارک در واکنش به تظاهرات نیروهای روسیه در مرز اوکراین، پیشنهاد فرستادن چهار جنگنده F-16 و یک کشتی به عملیات ناتو در منطقه بالتیک و شمال اروپا را داده است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه روز یکشنبه گفت ناتو دیگر نمی تواند روسیه را در جایگاه دوم در سیاست اروپا و بین المللی قرار دهد. وی هشدار داد: اگر بر سر تضمین های امنیتی به توافق نرسیدیم، از ابزارهای دیگر برای اطمینان از تعادل استفاده خواهیم کرد.

مذاکرات در مورد تضمین های امنیتی در تاریخ 10 ژانویه (20 ژانویه) در ژنو، سوئیس بین روسیه و ایالات متحده برگزار می شود و پس از آن نشست شورای ناتو-روسیه در 12 ژانویه (22 دسامبر) در بروکسل و سپس در 13 دسامبر برگزار می شود. ژانویه (23 دسامبر. رایزنی بین روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در وین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید