رئیس جمهور اوکراین با نیروهای امنیتی تماس گرفتبه گزارش خبرگزاری رویترز، زلنسکی روز سه‌شنبه اعلام کرد که ذخیره‌های اوکراینی را برای یک دوره ویژه فراخوانده است.

رئیس جمهور اوکراین، با این حال، گفت که او همچنان به دنبال ابزار دیپلماتیک از درگیری است. وی از تمایل ترکیه برای شرکت در مذاکرات دوجانبه استقبال کرد، اما افزود که اوکراین هیچ سرزمینی را به روسیه پیشنهاد نخواهد کرد.

پس از جلسه فوق العاده حزبی در پارلمان، زلینسکی با مردم اوکراین برنامه ای به نام «وطن پرستی اقتصادی» که شامل تشویق تولید ملی و کاهش مالیات بر ارزش افزوده بر بنزین بود، خطاب کرد.

اظهارات رئیس جمهور اوکراین در حالی بیان می شود که فدراسیون روسیه (سنا) درخواست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای اعزام نیروهای حافظ صلح به جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک را تایید کرده است.

بر اساس ماده 102 قانون اساسی روسیه، پوتین روز سه شنبه از شورای فدرال برای اعزام نیرو برای کمک به جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک درخواست مجوز کرد.

پوتین در همان روز در یک کنفرانس مطبوعاتی با رئیس جمهور آذربایجان در مسکو اظهار داشت که استقرار نیروها در منطقه دونباس به شرایط زمینی بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید