رئیس جمهور: ایران آماده تدوین یک طرح دیپلماتیک برای برقراری صلح در اوکراین است.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه یکشنبه در اجلاس وزیران، شهادت امام موسی بن جعفر (ع) را تسلیت گفت و با اشاره به اوضاع اوکراین گفت: حق تعیین سرنوشت همه ملت ها.

رئیس جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران با درک نگرانی های امنیتی دهه ها توسعه طلبی ناتو بر تمامیت ارضی همه کشورها و حفظ حاکمیت ملی تاکید دارد. ما قاطعانه بر این باوریم که دیپلماسی و رعایت مجدانه تعهدات بین المللی همه طرف ها تنها راه، پایدار و عادلانه در شرایط کنونی است.

آیت‌الله رئیسی افزود: «باید توجه جدی به حفاظت از جان و مال شهروندان و غیرنظامیان و رعایت قوانین بین‌المللی و بشردوستانه از سوی همه طرف‌ها صورت گیرد».

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به بخشنامه قبلی، لازم است وزارت امور خارجه و سایر دستگاه های مسئول به سرعت اقدامات لازم را برای حمایت از همه شهروندان ایرانی به ویژه دانشجویان ما در اوکراین انجام دهند.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت مسائل آموزش و پرورش و روز تربیت اسلامی گفت: بسیاری از بیماری های اجتماعی با برنامه ریزی فعالانه وظایف آموزشی کاهش می یابد.

رئیس جمهور همچنین از تلاش وزیر نفت و منابع و مسئولان هر دو وزارتخانه برای تامین گاز و برق پایدار در زمستان علیرغم افزایش مصرف قدردانی کرد و آن را یک مورد موفق مدیریت اداری برای مردم ارزیابی کرد. .

وی شعار امسال را «تولید» عنوان کرد و گفت: یکی از موانع جدی کارآفرینی و تولید، تاخیر در صدور پروانه کسب و در نتیجه اختلال در تولید و نارضایتی است. اراده مردم است و اکنون یک قانون است.

رئیس جمهور تاکید کرد: همه دستگاه ها باید در یک مهلت تعیین شده فرآیند صدور پروانه کسب را ساماندهی کنند و این سازمان نیز بدون غفلت از اختیارات خود استفاده کند. دولت از سرمایه گذاران، کارآفرینان و بنگاه های حلال حمایت می کند.

آیت الله رئیسی در پایان با اشاره به موضوع آزادسازی ساحل شمالی گفت: در سایر مناطق هم همینطور.»

انتهای پیام/
لطفا این را در صفحه اول پیشنهاد دهید.

دیدگاهتان را بنویسید