رئیس جمهور در نشست خبری: با ‌حجم بالای کارمند در دستگاه‌های اجرایی مواجه‌ایم‌/ ‌بیکاری جوانان تحصیلکرده رنج‌آور است‌‌/ 6 هزار میلیارد برای استان فارس تصویب شد‌

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در آخرین برنامه سفر خود در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات دو نفر از نمایندگان اصحاب رسانه استان فارس پاسخ داد.

وی درباره دستاوردهای سفر یک روزه و برنامه دولت برای توسعه استان فارس اظهارداشت: توفیق زیارت احمدبن‌موسی(ع) و مردم در شیراز داشتم، شرایط کرونایی اقتضا نمی‌کرد که در اجتماعات عظیم مردمی حضور پیدا کنم.

رئیس جمهور افزود: مهد تمدن و ادبیات فارسی است و آثار این مدنیت در جای جای استان فارس وجود دارد، از مردان و زنان فرهیخته تا فلاسفه و نام آوران و در راس همه اینها 15 هزار شهید دفاع مقدس.

رئیس جمهور در شورای اداری استان فارس: آینده ‌را بسیار روشن می‌بینم / گشایش‌هایی ‌در حال اتفاق افتادن است‌ / بدون شرح معلوم است چه دولتی تحویل گرفتیمرئیس جمهور در جمع ورزشکاران استان فارس: برنامه ‌جامعی برای تأمین مسکن مردم داریم / ‌دستور به وزیر ورزش برای پرداخت سریع پاداش‌های قهرمانی/مسکن قهرمانان ‌‌ورزشی تامین می‌شودگزارش تسنیم از هفتمین سفر استانی| خبر خوش رئیس‌جمهور برای دامداران/ حکمت غزلیات حافظ/ پیام رئیسی از "تخت‌جمشید" به ستمگران+ تصاویر و فیلمهفتمین سفر استانی رئیس‌جمهور| رئیسی: تراکم جوانان تحصیلکرده "دولت و مردم" را رنج می‌دهد/ ‌جوانان را در جهت "رونق تولید" به‌کار می‌گیریم + فیلم

وی با بیان اینکه بررسی‌های کارشناسی پیش از سفر انجام شد افزود: نیازهای با اولویت استان احصا شد که یکی از محورها طرح‌های نیمه تمام در تمامی حوزه‌ها داریم که این طرح‌ها در اولویت است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه بیش از 100 طرح برای استان بررسی و نهایی شد که دستگاه‌ها باید اجرای آن را دنبال کنند، گفت: معاون اجرایی پیگیری می‌کنند و در استان‌ها هم باید مصوبات پیگیری شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به مسائل مهم مطرح شده در این سفر گفت: طرح ساماندهی حرم مطهر و مسئله آب از موارد جدی در استان است که برای این منظور کمیته پیگیری خشکسالی زیر نظر وزیر نیرو و شورای عالی آب نیز تشکیل شود و ظرفیت‌های موجود را در قالب آبرسانی عادلانه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزرای ما در جلسه شورای اداری هر کدام در حوزه خود گزارش دادند و تعمد داشتیم در جلسه مطرح شود، گفت: میداندار اجرا باید مدیران استان باشند و هم مردم اطلاع داشته باشند که چه مصوباتی را این سفر به دنبال داشته است.

آیت‌الله رئیسی بل بیان اینکا استان فارس به عنوان قطب فرهنگی و تمدنی باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: باید این قطب فرهنگی در پرتو اهل بیت و فرهنگ غنی تمدنی به عصرها و نسل‌ها معرفی شود.

وی با بیان اینکه گردشگری یکی از بخش‌های مهم استان فارس است که در این عرصه اقتصاد گردشگری باید فعال شود، افزود: گام‌هایی باید در این زمینه برداریم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نسبت به کشاورزی استان باید جدیت به خرج داد گفت: نسبت به صنعت 40 درصد ظرفیت صنعتی استان معطل است که در شورای اداری گفتم بانک‌ها بدانند اگر خلق نقدینگی به تولید برود نه تورم دارد نه رکود اما اگر غیر از این باشد هم تورم داریم و هم رکود. نقدینگی باید به سمت تولید برود و اولویت با تولید است.

وی با بیان اینکه جاده‌های مواصلاتی هم ریلی و زمینی در استان باید دنبال شود و وزیر راه هم توضیح دادند، گفت: بیش از 100 طرح که مصوب شده در استان فارس پیگیری می‌شود و این تنها اولویت‌هایی است که باید سریع انجام شود. همه مدیران سهم دارند در اشتغال استان؛ رنج‌آور است که جوان تحصیل‌کرده بیکار باشند.

آیت‌الله رئیسی افزود: نباید تلاش کرد که یک کارمند وارد سیستم شود مانند الان که با یک حجم بالای کارمند در دستگاه‌های اجرایی مواجهیم و این امر گرهی از کارمندان شرکتی و قراردادی نیز باز نمی‌کند. راه این است که خط تولید ایجاد کنیم و هزار نفر مشغول به کار شود، نیروی انسانی کارآمد باید در جهت تولید به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه توجه به معیشت مردم نباید ما را از توجه به فرهنگ و مسائل فرهنگی باز بدارد، گفت: توجه به فرهنگ و نمادهای تمدنی همواره مورد تاکید دولت است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه برای رفع مشکلات فرهنگی و گردشگری بودجه و اعتباراتی در شورای اداری مطرح شد، بیان کرد: حدود 100 میلیارد برای فرهنگ و گردشگری در نظر گرفته شده که هم مرمت مورد توجه قرار گیرد و هم به عنوان آثار تمدنی کشور حفظ شود.

انتهای پیام/424/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید