رئیس دانشگاه زنجان منصوب شدباشگاه خبرنگاران جوان زنجان – داداشپور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس امور دانشجویی در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه زنجان با اشاره به جایگاه، ظرفیت و پتانسیل علمی این دانشگاه گفت: دانشگاه سبز ایرانی می تواند برای این دانشگاه مثمر ثمر باشد. رشد و همکاری جامعه

وی گفت: امروز بحث فرار مغزها و مهاجرت نخبگان در فضای مجازی به شدت مطرح است اما تنها 2.5 درصد از جمعیت ایران به خارج از کشور مهاجرت کرده اند و همه آنها نخبه نیستند.

به گفته داداشپور، نبود ابزارهای کاربردی علمی و پژوهشی، نبود مالکیت معنوی و نبود شرایط مناسب اقتصادی از عوامل مهم مهاجرت نخبگان است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تمرکز بر خدمات جلوتر از فناوری است که باعث دلسردی نخبگان می شود.

داداشپور بابیان اینکه اکنون در فضای صنعتی کشور به جای فناوری متمرکز بر نیروی کار و سرمایه حاکم است، گفت: این امر مانع از ورود نخبگان به این عرصه شده است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه کشور بدون تکیه بر اقتصاد نفتی در حال پوست اندازی و ورود به مرحله جدیدی از اقتصاد و فناوری است، گفت: در صنعت و کشاورزی نیازمند اقدامات جهادی و علمی برای کمک به دانشگاه ها هستیم. .

فراساحل سبد صنعتی زنجان را با وجود صنایع متالورژی، معدنی و نیرو بسیار غنی دانست و گفت: 8 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری سال گذشته در استان مؤید این ادعاست.

رئیس جدید دانشگاه زنجان نیز در این مراسم گفت: علم و فناوری لازمه یکدیگر هستند و فضای کسب و کار نیاز به بهبود دارد تا دانشجویان فارغ از مشکلات کاری به فکر پژوهش باشند.

وی گفت: برای توسعه کشور، تنظیم روابط دوجانبه هماهنگ و مؤثر بین صنعت و دانشگاه ضروری است.

در پایان این مراسم با تقدیر از زحمات نجفیان، مهندس بازرگان به عنوان رئیس دانشگاه زنجان معرفی شد.

انتهای پیام/ م

دیدگاهتان را بنویسید