رئیس مجمع نمایندگان استان یزد: آب انتقالی به یزد صرفا برای شرب مصرف می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدصالح جوکار پیش از ظهر امروز در نشست معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد مردمی خوب و نجیب دارد که با تلاش و همت خودشان این تمدن و معماری را در دل کویر ایجاد کردند اظهار داشت: ما در استان یزد قنات‌هایی با هزار میله چاه و کانال‌های عرضی بیش از 100 کیلومتری برای انتقال آب داریم.

وی با اشاره به اینکه قاضی‌زاده هاشمی به عنوان معاون رئیس جمهور در هیئت دولت حضور دارد تصریح کرد: مشکل امروز استان یزد آب است، مردم این استان در تامین آب شربشان با مشکل مواجه هستند و باید به این نکته از سوی دولت توجه لازم صورت گیرد.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم یزد قرار نیست برای نداشتن آب داد بزنند و منافع و مصالح نظام را زیر سوال ببرند گفت: با این وجود در سکوت مردم یزد فریاد بسیار زیادی نهفته است.

جوکار تصریح کرد: از اینکه مادری به من زنگ بزند که برای تامین آب شرب فرزندش با مشکل مواجه است و دلیل این نبود آب تعرض به خط انتقال آب یزد است.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با تاکید بر اینکه ما به هیچ عنوان آب را برای صنعت یا کشاورزی نمی‌خواهیم و صرفا این آب برای شرب است، از رئیس جمهور خواست که در هر جلسه ای که مسئولان حضور دارند از این حق استان یزد دفاع کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه باید نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه توجه بیشتری داشته باشیم گفت: ما قوانین بسیار خوبی در حوزه شهدا و ایثارگران داریم اما واقعا چند درصد این قوانین را اجرایی کردیم.

ورود بسیج به نهضت آبرسانی/ تامین امنیت 40 هزار نقطه کشور با حضور بسیجیان + فیلم«معجزه آبخیزداری»|خسارت 67 هزار میلیارد تومانی خشکسالی به کشاورزی ایران/ کاهش خسارت خشکسالی با آبخیزداریمعاون وزیر نیرو: ‌دولت منابع مالی جدیدی را برای اجرای پروژه‌های آبرسانی خوزستان تصویب کرد

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجودی که این قوانین اجرایی نمی‌شود اما برخی مردم نسبت به این وضع این قوانین اعتراض می‌کنند و همین موضوع نشان دهنده آن است که ما نتوانستیم فرهنگ ایثار و شهادت و احترام به شهدا و ایثارگران را در جامعه نهادینه کنیم.

جوکار خواستار تشکیل شورایی برای پیگیری علت عدم اجرای قوانین و مطالبه در این حوزه شد تا قوانین جامع ایثارگران به درستی اجرایی شود.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حق معیشتی پرداختی به ایثارگران و رزمندگان 2 میلیون و 200 هزار تومان است گفت: در شرایط گرانی‌های فعلی واقعا با این رقم نمی‌توان زندگی کرد و باید حتما نسبت به افزایش این رقم توجه جدی داشته باشیم.

وی گفت: آمادگی داریم که در بودجه سال آینده و برنامه هفتم نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم و با همراهی دولت توجه به رزمندگان و ایثارگران را افزایش دهیم.

انتهای پیام/781/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید