رئیس ناظران اروپا در انتخابات عراق: انتشار گزارش نظارتی 48 ساعت بعد از انتخابات/ گزارش اختصاصی

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بغداد، خانم کرامون که امروز به همراه هیئت اروپایی در حوزه‌ انتخاباتی الامل منطقه کراده بغداد حاضر شده بود درباره روند نظارت این هیئت بر انتخابات پارلمانی عراق گفت: چیزی که ما به مرکز نظارت بر انتخابات اتحادیه اروپا ارائه می‌دهیم سه شنبه منتشر می‌شود، یعنی 48 ساعت بعد از روز انتخابات.

وی ادامه داد: ما درحال تهیه یک بیانیه جامع هستیم که نه تنها شامل مسائل مربوط به روز انتخابات بلکه کل فرایند پیش از انتخابات نیز می‌شود.

کرامون تصریح کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد این است که بگوییم برای ما روز انتخابات تنها بخشی از کل فرایند نظارت است.

وی تاکید کرد: ما سعی می کنیم تاحد ممکن نظارت را در روز انتخابات پوشش دهیم اما بیشترین بخش نظارت مربوط به پیش از انتخابات مربوط می‌شود.

روند اخذ رأی در پنجمین انتخابات پارلمانی عراق امروز یکشنبه از ساعت 7 صبح به‌وقت محلی آغاز شده است و ساعت 18 امروز به پایان خواهد رسید.

حدود 25 میلیون عراقی واجد شرایط رأی دادن هستند که حدود 21 میلیون نفر که کارت بیومتریک مدت‌دار و نیز کسانی که کارت انتخاباتی کوتاه‌مدت در اختیار دارند در آن شرکت می‌کنند.

اینفوگرافیک پنجمین انتخابات عراق پس از سقوط صدامانتخابات پارلمانی عراق/ گزارش میدانی تسنیم از یکی از حوزه‌های انتخاباتی بغدادوضعیت امنیتی پایتخت عراق همزمان با آغاز پنجمین انتخابات پارلمانی/ گزارش اختصاصی

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید