رئیس کمیته آب مجلس: شهرک‌های صنعتی و برخی روستاهای چهارمحال و بختیاری با تانکر آبرسانی می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجن، حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری با حضور در بین مردم محله باهنر بروجن اظهار داشت: یکی از مزایای جلسات به این شکل، این است که مردم بدون واسطه با مسئولین خود صحبت می‌کنند.

وی با اشاره به هفته بسیج، گفت: بسیج یعنی حضور به موقع با تمام ظرفیت یک انسان در صحنه اجتماعی، بسیجی یعنی امیرالمومنین(ع) که هرکجا اسلام نیاز داشته است ایشان وسط میدان بودند، بسیج یک اصطلاح نظامی نیست بلکه بسیج از تمام اقشار از جمله جامعه پزشکی، مهندسین، هنرمندان و … تشکیل شده است، امید است همه مسئولین بسیجی باشند یعنی به موقع با تمام ظرفیت در میدان حضور پیدا کرده و به مردم خدمت بدون منت کنند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار دولت سیزدهم، تصریح کرد: این دولت مردمی، انقلابی و جهادی است، همه شاهد هستیم که با این وضع اقتصادی، واکسیناسیون عمومی رشد خوبی پیدا کرد، اگر عزم جزم شود و نیت الهی باشد خداوند تفضلات خود را نازل می‌کند و به لطف خدا گشایش هم ایجاد می‌شود، خداوند نگاه به نیت مسئولین می‌کند و نصرت الهی می‌فرستد.

وی بیان داشت: کشور را باید تک تک افراد جامعه بسازند، هر کشوری به دست مردمانش ساخته می‌شود، اخلاص مردم برای کشور تا کنون این کشور را سرپا نگه داشته است، مشکلات اقتصادی گریبانگیر مردم است و معتقدم 80 درصد مشکلات مربوط به داخل کشور است، اگر مدیریت کشور یک مدیریت وازده، فشل و ناکارآمد نبود امروز کشور اینگونه نبود و وضعیت خیلی بهتر بود.

جعفری افزود: اگر در 8 سال گذشته اسناد بالادستی و گفته‌های رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی انجام می‌شد، اوضاع بهتر بود، کسی مخالف ارتباط با کشورهای دیگر نیست اما اصل مهم خودکفایی کشور است، پنج سال کشور با برجام معطل شد، ساختن کشور نیاز به عزم جدی دارد، مسئول باید شبانه روز خود را صرف مردم کند و اگر این عزم جهادی باشد ظرفیت‌های بی‌نظیر کشور فعال می‌شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ظرفیت‌های بی‌نظیر کشور، بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران در سلول‌های بنیادی، نانو تکنولوژی، سدسازی، موشک سازی و… جزو کشورهای برتر است، که باید با نگاه جهادی از ظرفیت‌های مختلف کشور استفاده کرد.

وی با تاکید بر اهمیت نگاه جهادی و انقلابی مسئولان، گفت: کشور ما می‌تواند خودکفا باشد اما از ظرفیت‌های پیرامونی کشور غفلت کرده‌ایم، سفرهای دولت دستاوردهای زیادی برای استان‌ها دارد و امید است رئیس جمهور به این استان نیز بیاید، مشکلات استان بررسی شده و اولویت‌ها استخراج شده است، امید است با سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری در آینده نزدیک، شاهد تحولات خوب در این استان باشیم.

جعفری با اشاره به عدم برنامه دقیق برای توسعه استان چهارمحال و بختیاری، افزود: نمی‌شود هر فردی که سمت می‌گیرد با توجه به جهت‌گیری افکارش برنامه‌ای تدوین کند و پس از مدتی مدیر دیگر برنامه دیگر داشته باشد، مشکلات آب شرب این استان به دلیل نداشتن برنامه توسعه است، اکنون 450 هزار نفر از استان مشکل آب شرب دارند ‌که این نشان دهنده نداشتن برنامه است.

گزارش|‌‌ تجمع امروز مردم چهارمحال و بختیاری‌ در اعتراض به کمبود آب/ ‌فریاد مردم از "بی‌آبی"‌ و "سوءمدیریت" دولت روحانی‌ +‌ فیلممردم استان چهارمحال و بختیاری نسبت به مشکل کم آبی در شهرکرد تجمع کردند + تصویراستاندار خوزستان: برای تامین آب شرب با مشکل روبه‌رو هستیم

رئیس کمیته آب مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهرک‌های صنعتی و هم چنین روستاهایی در این استان با تانکر آبرسانی می‌شوند، برای ساختن یک استان نیاز به برنامه است که برنامه نیاز به مطالعه و سند آمایش دارد، هشت کارگروه در دفتر مجلس اینجانب است و از نخبگان دعوت می‌شود تا نظرات و راهکارهای خود را در خصوص مسائل استان و شهرستان بروجن ارائه دهند.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان کارهای بسیار خوبی شده است، بیمارستان بروجن به جز دو تخصص بقیه تخصص‌ها را دارد، منتظر دستگاه ام آر آی برای بروجن هستیم، دستگاه‌های اندوسکوپی و کندوسکوپی آورده شده است و یک روز فوق تخصص حضور پیدا می‌کند و سعی بر بیشتر شدن زمان حضور متخصص است و در واقع به دنبال کامل کردن چرخه درمان بروجن هستیم.

انتهای پیام/7540/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید