رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: خیانت جریان فتنه به مردم بخشودنی نیست

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی شامگاه جمعه در ویژه برنامه بصیرت فاطمی مکتب سلیمانی با گرامیداشت حماسه 9 دی و یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت اظهار داشت" در عرصه‌های مختلف آزمون‌های بزرگی در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و آنچه که امروز انقلاب ما را در هجمه نابرابر قرار داده در عرصه مسائل اقتصادی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از زمان تشکیل انقلاب تا امروز این آزمون‌ها نه تنها از توان جمهوری اسلامی ایران کم نکرده که کشور ما را قدرت و جایگاه جدیدی داده است افزود: نمونه این موفقیت‌ها را می‌توان در عرصه نظامی است.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات در مقابل دشمن جنگ را اداره کردیم ابراز داشت: با تکیه بر باورهای دینی، ارزش‌های الهی و وعده خداوند که امام راحل، مطرح کرده بودند امروز کشور ما به عنوان یک قدرت نظامی در منطقه مطرح است.

پورابراهیمی با بیان اینکه همه این‌ها موفقیت‌ها نتیجه مجاهدت‌هایی است که در آن دوران انجام شده است گفت: موفقیت امروز ما در شرایط جنگ نابرابر دشمن محقق شد و در شرایطی که همه دشمنان انتظار سقوط کشور ما را داشتند تبدیل به یک اقتدار شد.

وی با اشاره به اینکه امروز افتخار ما این است جمهوری اسلامی ایران در قله‌های رفیع علم و دانش قرار گرفته افزود: توانمندی امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی در دنیا زبانزد است و هر روز به صورت فزاینده این حرکت علمی و روبه رشد در کشور اتفاق می‌افتد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه دشمنان ما تمرکز خود را بر فروپاشی نظام از معبر اقتصاد کشور گذاشته‌ است یادآور شد: چندین سال است این برنامه‌ریزی را کرده‌اند و ریشه اصلی تحریم‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران که منجر به مشکلات اقتصادی شده به ایستادگی ایران برابر زیاده‌خواهی آمریکا برمی‌گردد.

وی یکی از دلایل تشدید جریان اقتصادی علیه جمهوری اسلامی را جریان فتنه سال 88 عنوان کرد و گفت: قبل از آن سال به دلیل شرایط و موفقیت‌های پی در پی که برای نظام ما پیش آمده بود مسیر حرکت انقلاب اسلامی در جایگاهی قرار گرفته بود که آمریکایی‌ها از طریق کشورهای عربی پیشنهاد مذاکره با جمهوری اسلامی ایران برای پذیرفتن خواسته‌های ایران را داشتند.

پورابراهیمی با اشاره به جریانات سال 88 و خیانت سران فتنه به انقلاب بیان کرد: خیانت سران فتنه فقط خیانت سیاسی، خیانت علیه آرمان‌های امام (ره) و جریان ولایت و رهبری نبود، بزرگترین جفاها علیه مقدسات و نظام اسلامی انجام شد.

وی با بیان اینکه جریان فتنه سال 88 را باید برای جوانان و نوجوانان تبیین کرده و به آنها گفت که چه کسانی به بهانه تخلف در انتخابات کل آرمان‌های نظام و امام (ره) را زیر سوال بردند ادامه داد: وقتی جریان فتنه اتفاق افتاد آمریکایی‌ها با گستاخی به موضوع تحریم کامل و با هجمه بسیار زیاد تحت عنوان تحریم‌های فلج کننده علیه نظام ورود کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه فضای انسجامی که آمریکایی‌ها بعد از فتنه در سازمان ملل ایجاد کرده و مهمترین قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کردند خاطرنشان کرد: این قطع‌نامه بستر جریان تحریم‌های اقتصادی علیه کشور ما شد که امروز اثرات استمرار تحریم‌ها را در معیشت مردم می‌بینید که ریشه آن در فتنه سال 88 است‌.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه سران فتنه امروز ادعا می‌کنند در موضوعات اقتصادی با افراد مذاکره کنید تصریح کرد: در 8 سال دولت قبل چیزی از مذاکره عاید کشور ما نشد‌‌.

پورابراهیمی افزود: امروز با گستاخی همان‌هایی که عقبه جریان فتنه در سال 88 بودند به نظام خرده می‌گیرند که چرا اجازه برداشته شدن تحریم‌ها را نمی‌دهید و با دشمن سر سازش برنمی‌دارید.

وی بیان کرد: بعضی از سران فتنه پس از آن سال با سران آمریکا دیدار کردند و به عنوان نماینده کسی که ادعای تقلب در انتخابات را می‌کرد در آمریکا حضور یافته و رسماً اعلام کردند که آمریکا تحریم‌های خود علیه ایران را برقرار کند تا بتوانند عقبه جریان حمایت جنبش سبز را در حوزه فعالیت‌های سیاسی داشته باشند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه خیانت جریان فتنه بخشودنی نیست تصریح کرد: امروز مردم ما به واسطه این پیامد ناگوار باید پاسخگویی را از کسانی داشته باشند که عامل اصلی وضعیت اقتصادی در تحریم‌ها بودند.

جانشین فرمانده کل سپاه: داغ حاج قاسم برای مردم ایران زنده است‌/ پیگیری برای انتقام سخت ادامه داردجانشین فرمانده کل سپاه: دشمن به برتری و پیشرفت ایران در حوزه‌های مختلف اعتراف دارددریادار تنگسیری: شناورهای ‌آمریکایی از ترس ‌در آب‌های کشورهای عربی پهلو می‌گیرند‌/ بر خلیج فارس اشراف کامل اطلاعاتی داریم + فیلم

وی با بیان اینکه در سال 97 بعد از ناکارآمدی و تصمیمات اشتباه دولت بعد از سیاست‌های ارزی، شاهد التهابات سنگین در نظام اجرایی و اقتصادی کشور بودیم افزود: در آن زمان رئیس جمهور آمریکا رسماً اعلام کرد ایران تمام شده است اما به فضل الهی این مسیر عزت و اقتدار ادامه یافت.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در مسیر اقتصادی باید تحریم‌ها را ابزار قدرتمند برای حرکت‌های آینده کشورمان قرار دهیم تصریح کرد: امروز دولت سیزدهم که دولتی مبتنی بر ولایت است در مسیر اصلاح ساختار اقتصادی کشور اقدامات خوبی در دستور کار قرار داده است و در مجلس تمام ظرفیت را قرار دادیم که خروجی آن بتواند بهبود شرایط اقتصادی کشور باشد و مطمئن هستیم با اقدامات دولت و ارکان نظام شرایط پیش رو را آینده روشنی برای نظام است.

وی با بیان اینکه باید برای آینده روشن نظام تلاش کرد افزود: باید از کار غیر علمی و غیر تخصصی در دولت و مجلس اجتناب کرد، باید مجاهدت شبانه روزی داشته باشیم اگر معیارهایی که در جنگ و در سبک و سیاق شهید سلیمانی بود در عرصه اقتصادی اجرایی شود قطعاً رسیدن به قله‌های موفقیت برای نظام و هضم مشکلات اقتصادی دور از دسترس نخواهد بود.

انتهای پیام/511/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید