رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: طرح جلوگیری از پلمب واحدهای‌ تولیدی در مجلس ‌بررسی می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور در کارخانه ایران ترانسفو ضمن تبریک هفته مقدس بسیج اظهار داشت: بنده معتقد هستم اگر در همه حوزه‌ها به افراد اجازه تولید دهیم دیگر تحریم معنایی ندارد؛ قطعاً تحریم‌ها نمی‌توانند مانع شکوفایی تولید در کشور شوند.

وی با بیان اینکه شرکت ایران ترانسفو از جمله شرکت‌های موفق در کشور است که به خوبی توانسته با وجود تحریم‌ها به تولید خود ادامه دهد، گفت: مصداق بارز آن ابراز رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد این واحد تولیدی در ارتباط تصویری با این مجموعه صنعتی در سال 99 بود. ایران ترانسفو شرکتی است که رشد بازار صادراتی مناسبی دارد و خوشبختانه نیاز داخلی کشور را در حد بالایی توانسته تامین کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری فرمایشات و منویات زیادی در راستای حمایت از تولید دارند، عنوان کرد: سخنان رهبری رمز پایداری، مقاومت و وحدت در کشور است؛ معظم له همواره به حمایت از تولید سفارش کرده‌اند و وظیفه ما مسئولان این است که از منویات ایشان پیروی کنیم.

وی با ابراز خرسندی از روی کار آمدن دولت سیزدهم گفت: آیت‌الله رئیسی با هدف خدمت به مردم آمده است و خدمات این دولت را در همان مدت کوتاه مشاهده می‌کنیم؛ شخص آقای رییس جمهور مشتاق خدمت به مردم و کشور است.

اکبری: واردات خودروی دست دوم به کشور توهین به مردم و ضرر به تولید استبازدید رئیس جمهور از کارخانه راکد سرجین بافت نتیجه داد/ بانک مرکزی برای رفع موانع تولید پای کار آمدچالش "قاچاق پیاز زعفران ایرانی" پایان ندارد/ ورود فقط 13 درصد زعفران تولیدی با "برند ایرانی" به بازارهای جهانی

تالارپشتی عنوان کرد: بنابراین تقاضای ما این است که دولت باید هموارکننده مسیر تولیدکنندگان باشد؛ همینطور وقتی تولید داخلی وجود دارد دلیلی وجود ندارد که همان محصول از دیگر کشورها وارد شود و ارزهای زیادی از کشور خارج شود؛ این حمایت‌ها نباید در حد شعار باشد و امیدواریم با ادبیات دولت گذشته با صنعتگران رفتار نشود.

وی از حمایت کامل مجلس از دولت سیزدهم سخن گفت و افزود: مجلس آماده است به دولت برای پیشرفت و آبادانی کشور کمک کند؛ همینطور تولیدکنندگان می‌توانند از ظرفیت‌های قانونی مجلس در نظارت و قانون‌گذاری برای رفع موانع تولید استفاده کنند و هر کجا که قانون مانع و سدی در مسیر تولید باشد، مجلس حاضر است آن قانون را لغو و قانون دیگری را جایگزین کند.

این مسئول در ادامه از پیشنهاد بررسی طرح عدم پلمپ شرکت های تولیدی در مجلس خبر داد و افزود: تصویب آن در مجلس قطعاً نتایج مثبت اقتصادی و اجتماعی بسیار خوبی برای دوام تولید و اشتغال و حیات واحد تولیدی در کشور خواهد داشت.

وی در پایان به بازدیدهای میدانی خود از واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: بنا دارم از نزدیک از مشکلات تولیدکنندگان مطلع شوم و در راستای رفع آن تلاش کنم. خوشبختانه رئیس جمهور و وزرای دولت هم بازدیدهای خوبی از واحدهای تولیدی دارند و باید دست در دست دهیم تا رشد و شکوفایی را برای کشور رقم بزنیم.

انتهای پیام/شsource article

دیدگاهتان را بنویسید