رئیس کمیسیون عمران مجلس: تنها با انتزاع وزارت راه از شهرسازی می توان سالانه یک میلیون خانه ساخت.


محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:. با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت طرح های انتزاعی بخش ساختمان و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت متخلف.ل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمینی اعلام کرد: این طرح به دلیل مخالفت مجلس و درخواست آیت الله رئیسی در دولت جدید لغو شده است.

وی افزود: من به عنوان رئیس کمیسیون عمران مجلس معتقدم اگر قرار است سالانه بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور بسازیم، بخش ساخت و ساز و مسکن باید از وزارت راه و مسکن جدا شود. توسعه شهری.”

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: حوزه کاری وزارت راه و شهرسازی سنگین است اما اگر وضعیت خوب باشد. . ما می توانیم یک میلیون خانه در سال بسازیم.

رضایی کوچی با بیان اینکه به جز نیروی کار، مصالح ساختمانی و زمین می خواستیم یک میلیون خانه بسازیم، گفت: وقتی همه این مشکلات را جمع کنیم. البته ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی دور از دسترس نخواهد بود و ما هم مانند دولت پاک احمدی نژاد چنین امکانی را تجربه می کنیم. اما برای ساخت یک میلیون خانه جدید نیاز به مدیریت منسجم داریم و همه اجزای دولت مانند وزارت نیرو برای تامین برق، وزارت نفت برای تامین گاز، وزارت حمل و نقل برای ایجاد خطوط تلفن و … وزارت راه برای حفظ وزارت جهاد کشاورزی.

وی ادامه داد: آیت الله رئیسی در نامه خود به مجلس در خصوص مسکوت بودن طرح های انتزاعی بخش ساخت و ساز و مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است که فعلا این موضوع مسکوت بماند و خواستار مطرح شدن این موضوع شده است. دوباره دستور کار سال آینده . در عین حال به نظر می رسد این وزارتخانه ممکن است سه ماه درگیر جدایی باشد و به وظیفه اصلی خود نرسد. اما اگر قرار باشد فعالیت های دولت گسترش یابد، باید بخش ساخت و ساز و مسکن از وزارت راه و شهرسازی جدا شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور در سال آینده موضوع جداسازی بخش‌های ساخت و ساز و مسکن از وزارت راه و شهرسازی را پیگیری خواهد کرد و دولت نیز علاقه مند است که برای توسعه به نتیجه برسد. مسکن در کشور هر چه زودتر این انتزاع را جدی بگیرید. البته این موضوع احتمالا در لایحه بودجه 1401 کشور پیگیری خواهد شد.

آخر پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید