راز دیدار پوتین پشت میز 6 متری چیست؟ -تابش – تشعشع


به گزارش تابناک به نقل از ایسنا آیا دسترسی به DNA من می تواند یک سلاح قدرتمند باشد اگر دانش توانمند باشد؟ به نظر می رسد پاسخ به این سوال از آزمایش ویروس کرونا در روسیه امتناع کرده است، بنابراین می توان توضیح داد که چرا برخی از رهبران جهان با نشستن پشت میز ۶ متری موافقت کردند.

اولاو شولتز، نخست وزیر آلمان به مقامات روسی اجازه انجام آزمایش PCI را قبل از دیدار اخیر با پوتین نداد. به گفته مقامات آلمانی، طرف روسی رسما اعلام کرده است که روسیه به نتایج آزمایش منفی اجازه داده است تا بدون تاخیر با پوتین گفتگو شود.

مقامات فرانسوی همچنین گفتند که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به وضوح تمایلی به پوشیدن ماسک ندارد و باید با پاسخ دهندگان روسی ملاقات کند تا این گمانه زنی ها را تقویت کند که او نیز آزمایش خواهد شد. او گفت که با برخی از آنها ملاقات نکرده است. کرونا یک روش PCI نیست.

اما آیا اطلاعات ژنتیکی این سیاستمدار از نظر امنیتی بسیار حساس است و آیا افشای آن خطرناک است؟ DNA حاوی چه اطلاعاتی است؟

DNA نام شیمیایی ترکیبی است که شامل مجموعه ای از داده ها و اطلاعات ژنتیکی و همچنین ویژگی های ژنتیکی یک موجود زنده است. اطلاعات مهم برای رشد، تکامل، بقا، تولید مثل و سایر عملکردهای یک موجود زنده.

DNA در تمام سلول های بدن وجود دارد و می توان آن را از چندین روش استخراج کرد. یکی از آنها معاینه مخاط بینی است.

کنی بکمن، مدیر مرکز ژنومیک در دانشگاه مینه سوتا گفت: نمونه مخاط بینی استخراج شده با آزمایش PCR حاوی DNA هزاران نفر از افراد است. مطمئناً، شما می توانید DNA خود را از این مثال استخراج کنید.

DNA هر فرد منحصر به فرد است. می توان از آن برای پاسخ به سؤالاتی در مورد اینکه اجداد در اصل از کدام قسمت از کره زمین آمده اند یا برای شناسایی خویشاوندان ناشناخته استفاده کرد. DNA همچنین حاوی اطلاعاتی است که نشان می دهد آیا یک فرد دارای یک اختلال ژنتیکی خاص است یا یک ناهنجاری ژنتیکی خاص مرتبط با بیماری یا درمان پزشکی دارد.

البته پزشکی قانونی می تواند با استفاده از DNA متهم یا تبر او را بر اساس شواهدی که در صحنه جنایت پیدا می کند شناسایی کند.

چگونه می توان از جهان علیه رهبران جهان استفاده کرد؟

هاوارد مک‌لئود، متخصص ژنتیک در فلوریدا، می‌گوید: «از آنجایی که DNA می‌تواند برای شناسایی خطر بیماری استفاده شود، (رهبران جهان) ممکن است در معرض خطر بیماری باشند. شما می توانید ببینید و ببینید آیا می توان از برخی از عناصر ژنتیکی آنها سوء استفاده کرد یا خیر.

با این حال، کنی بکمن معتقد است که اطلاعات جمع آوری شده بعید است که از نظر سیاسی مضر باشد. مدیر مرکز ژنومیک در دانشگاه مینه‌سوتا می‌گوید: «برای مثال، می‌خواهید با این اطلاعات چه کار کنید تا متوجه شوید که فشار خون ماکرون کمی بالاست. من زمان زیادی را صرف یافتن راهی برای استفاده از اطلاعات ژنتیکی افراد نمی کنم.»

جورج آناس، متخصص اخلاق زیستی، که به طور گسترده برای تأکید بر اهمیت حفظ حریم خصوصی اطلاعات ژنتیکی کار کرده است، می گوید: «DNA جادویی نیست. به شما اطلاع می‌دهد، اما به شما نمی‌گوید چگونه می‌توانید کسی را ترور کنید.»

با این حال، دسترسی به DNA می‌تواند منجر به باج‌گیری از سوی سیاستمدارانی شود که در معرض افشای اطلاعات شخصی هستند، جدای از توانایی تولید سلاح‌های بیولوژیکی که توسط افراد مورد هدف قرار می‌گیرد.

به گفته مقامات کاخ سفید، مقامات جهانی باید قبل از ملاقات با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا آزمایش شوند، اما نه لزوما توسط پزشکان آمریکایی.

همچنین بایدن به طور منظم برای کروناویروس داخلی و خارجی آزمایش می‌شود، اما نمونه‌برداری و پردازش اطلاعات منحصراً توسط واحد پزشکی کاخ سفید انجام می‌شود.

البته گفته می شود که دولت آمریکا حداقل در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما تلاش کرده است DNA رهبران خارجی را جمع آوری کند. بر اساس اسناد دیپلماتیک افشا شده توسط ویکی لیکس در دوران پرزیدنت باراک اوباما، دولت ایالات متحده به دیپلمات‌های برخی از کشورهای آفریقایی اطلاعاتی در مورد اثر انگشت، تصاویر چهره، DNA و اسکن مردمک چشم مقامات کلیدی داده است. من به شما دستور دادم که آن را دریافت کنید. و رهبران کسب و کار.

چند سال پیش، یک گروه ناشناس که خود را پروژه ارنست می نامیدند ادعا کردند که DNA بسیاری از رهبران جهان را که در اجلاس داووس شرکت کرده بودند جمع آوری کرده است. این گروه اعلام کرد که نمونه هایی را به عنوان اقدامی در برابر خطرات رژیم سرمایه داری به حراج می گذارد، اما به دلیل نگرانی های قانونی این حراج به تعویق افتاد و برگزار نشد. این گروه بعداً به درخواست‌های آسوشیتدپرس برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دیدگاهتان را بنویسید