راه اندازی موزه کشتی جویبار در دستور کار استانداری قرار گرفت


به گزارش ایرنا، روابط عمومی استان مازندران به نقل از سیدمحمود حسینی پور از مذاکره برای راه اندازی موزه بزرگ کشتی جویبار خبر داد.

وی گفت: رای آوردن گردشگران ورزشی به مازندران در گام اول برنامه هایی از جمله موزه کشتی جویبار را هدف گذاری کردیم.

این مقام ارشد دولتی در مازندران با بیان اینکه نشاط مردم در گرو برنامه ریزی مدیران ورزشی است، گفت: رویه ما این است که بهترین قول ها را بدهیم و انتظار داشته باشیم مردم به ما اعتماد کنند و نیازمند کمک همه مردمی هستیم که انتظار داریم. مردم به ما کمک کنند تا به وعده هایمان عمل کنیم.

ورود استاندار جدید مازندران برای افتتاح موزه کشتی در جویبار پایتخت کشتی ایران این امید را ایجاد کرده است که قول های مکرر برای راه اندازی این امر به مردم جویبار داده شده است که فضای فرهنگی در نهایت در دولت سیزدهم . .

پرونده راه اندازی موزه کشتی جویبار صفحات زیادی از وعده های محقق نشده دارد. اولین بار در دهه فجر سال 96 بود که شهردار جویبار در جمع خبرنگاران از راه اندازی موزه کشتی در این شهر به عنوان پایتخت کشتی جهان خبر داد.

راه اندازی موزه کشتی جویبار در دستور کار استانداری قرار گرفت

پنج سال وعده های بی پایان

علی یاری در آن زمان گفته بود که زمین ساختمان موزه شناسایی شده و باید با کمک خیرین به مبلغ 200 میلیون تومان خریداری شود تا با افتتاح موزه، شهرداری درآمد پایداری داشته باشد. مسیر.

یاری که هنوز شهردار جویبار است در مرداد ماه سال 97 از امضای تفاهم نامه بین شهرداری و میراث فرهنگی برای ساخت موزه کشتی خبر داد اما این بار به خرید کفپوش اشاره ای نکرد و گفت که خانه متقیان قدیمی. بازسازی شده است. از موزه استفاده کنید.

بحث راه اندازی موزه کشتی در جویبار در سال 1376 دوباره مطرح شد. این بار محمد فقیه، رئیس وقت شورای شهر گفته بود که این موزه در زمینی به مساحت 2200 متر مربع ساخته می شود و حتی تاکید کرد که در بودجه سال 98 شهرداری برای ساخت آن اعتبار پیش بینی کرده است.

در فروردین 1377 نوبت به علی اسد فرماندار وقت جویبار رسید که پا پیش بگذارد و اعلام کند موزه کشتی این شهرستان تا پایان -سنا افتتاح و افتتاح می شود. وی افزود: در این موزه که در خانه ای متعلق به دوران قاجار قرار دارد، آثاری از دوره قاجاریه به بعد به نمایش گذاشته می شود.

سیف الله فرزانه، مدیرکل وقت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران یک روز پس از اعلام فرماندار جویبار از راه اندازی موزه کشتی در جویبار خبر داد. وی حتی افزود: سازمان میراث فرهنگی برای راه اندازی موزه کشتی به استان تفویض شده است.

فرزانه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در بحبوحه سیلاب های استان، تصریح کرد: مازندران در حوزه های مختلف گردشگری قابلیت های زیادی دارد و می توانیم این قابلیت ها را تقویت کنیم از جمله اینکه مازندران استانی ورزشی است و قهرمان است و ما می تواند گردشگری ورزشی را در استان رونق بخشد زیرا توانمندی های ورزشی مازندران می تواند محلی برای انجام تورهای ورزشی مختلف باشد.

مهرماه سال 98 که شهردار جدید سرپرستی شهر جویبار را بر عهده گرفت، رسانه ها قول بازگشایی موزه جویبار را دادند. همت محمدنژاد این بار گفت: می خواهم بگویم تا پایان مسئولیتم در شهرداری جویبار موزه کشتی را به مردم واگذار می کنم.

در سال 1378 پرونده راه اندازی موزه کشتی جویبار بدون اضافه شدن وعده جدیدی محقق نشد اما اکنون با آمدن استاندار جدید امید می رود پایتخت کشتی جویبار ایران در نهایت صاحب کشتی شود. موزه

دیدگاهتان را بنویسید