رتبه استان گیلان در تزریق واکسن کرونا بالاتر از میانگین کشوری است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونای گیلان اظهار داشت: با همکاری خوب مردم تعداد مبتلایان و بیماران بستری‌ شده کرونایی در گیلان شیب نزولی پیدا کرده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه شهرستان‌های رضوانشهر، ماسال، فومن، شفت، بندرانزلی، سیاهکل و املش در وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند افزود: اما همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید مورد توجه عموم مردم باشد.

زارع با تاکید بر اینکه استان گیلان در اعمال قانون محدودیت‌های کرونایی اصناف، رتبه ششم کشور را به خود اختصاص داده است خاطرنشان کرد: ضروری است انجام بازرسی‌ها و نظارت‌ها به صورت فراگیر در دستور کار قرار گیرد.

تعداد مراکز واکسیناسیون کرونا در استان گیلان افزایش می‌یابدبازگشایی مدارس در استان‌ها| آسیب‌های آموزش مجازی انکارناپذیر است/ مدارس گیلان به‌صورت تدریجی حضوری می‌شوند + فیلمتداوم زنجیره کرونا در گیلان؛ 108 بیمار جدید بستری شدند‌

وی با اشاره به آموزش مجازی دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید تصریح کرد: آموزش‌های رسمی دانش آموزان در مقطع زمانی به صورت آنلاین است اما با وجود شرایط مناسب و تصمیم ستاد ملی کرونا به صورت حضوری نیز برگزار خواهد شد.

زارع با بیان اینکه دست‌اندرکاران امر تعلیم و تربیت باید آمادگی کافی برای شکل‌گیری کلاس‌ها به صورت حضوری یا ترکیبی را داشته باشند افزود: آنچه اهمیت دارد این است که هم فرآیند علم‌آموزی دانش‌آموزان با جدیت پیش رود و هم سلامت آنان مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به واردات واکسن به استان و تزریق دزهای اول و دوم به گروه‌های هدف خاطرنشان کرد: در سایه تلاش‌های صورت گرفته برای واردات واکسن، گیلان در شمار افرادی که دز‌های اول و دوم را تزریق کرده‌اند از میانگین کشوری بالاتر است.

زارع ضمن بزرگداشت هفته دفاع مقدس و با تسلیت درگذشت علی لندی‌ نوجوان غیور ایذه‌ای اظهار داشت: حرکت ایثارگرانه این جوان که برای نجات جان همسایگان خود گرفتار آتش‌سوزی شد یادآور دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس از جمله شهید حسین فهمیده است.

انتهای پیام/618/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید