رسیدگی به معیشت مردم نباید مسؤولان را از توجه به فرهنگ و تمدن بازدارد

استانها / فارس

http://fna.ir/4arkr ۰ رسیدگی به معیشت مردم نباید مسؤولان را از توجه به فرهنگ و تمدن بازدارد

رئیس جمهور ضمن تاکید بر توجه به نمادهای تمدنی گفت: توجه به معیشت مردم، نباید ما را از توجه به نمادهای فرهنگی و تمدنی بازدارد.

رسیدگی به معیشت مردم نباید مسؤولان را از توجه به فرهنگ و تمدن بازدارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، رئیس‌جمهور در پایان سفر یک‌روزه خود به استان فارس، در جمع اصحاب رسانه حضور یافت.

در این نشست خبری، او به تصویب طرح‌ در حوزه‌های مختلف عمرانی، اقتصادی و فرهنگی اشاره و بر طرح ساماندهی سومین حرم اهل بیت تاکید کرد.

بررسی مشکلات آب‌رسانی در استان فارس، تقویت فارس به عنوان قطب فرهنگی و گردشگری به ویژه گردشگری زیارت و سلامت، همچنین توسعه واحدهای کشاورزی و احیای واحدهای صنعتی راکد از موضوعاتی بود که ریاست جمهوری بر آن تاکید کرد.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال اختصاصی خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه حضور ایشان در مجموعه تخت‌جمشید، نشان دهنده این است که علاوه بر معیشت مردم به مقوله فرهنگ، تمدن و قدمت تاریخی استان فارس نیز توجه دارند، گفت: توجه به معیشت مردم، نباید ما را از توجه به نمادهای فرهنگی بازدارد.

آیت‌الله ابراهیم رئیسی ادامه داد: توجه به نمادهای فرهنگی و تمدنی، در کنار توسعه اقتصاد گردشگری، می‌تواند زمینه‌ساز رفع مشکلات فرهنگی باشد.

وی فارس را مهد تمدن و فرهنگ ایران خواند و بیان کرد: در شورای اداری، ۸۰ میلیارد تومان به حوزه گردشگری فارس اختصاص یافته و مرمت بناهای تاریخی در حوزه گردشگری تاریخی و گردشگری مذهبی در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/س

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید فرهنگ معیشت مردم تمدن رئیس‌جمهور خبرگزاری فارس ایت الله ابراهیم رئیسی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • راه نجات اقتصاد کشور رونق تولید است

source

دیدگاهتان را بنویسید