رشد مداوم حمل‌ونقل ریلی طرحی نو می‌خواهد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید میعاد صالحی در دیدار با مدیران عامل شر‌کت های حمل و نقل ریلی مسافری با قدردانی از رعایت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دوره کرونا،‌ اظهار کرد:‌ شرکت راه آهن حرکت دهنده و پیشران صنعت ریلی است پس هر اندازه توانمندتر باشد، به تقویت بیشتر بخش خصوصی منجر خواهد شد.

وی با بیان این‌که صنعت حمل و نقل ریلی مانند یک خانواده است، افزود: باید شرایط را به شکلی پیش ببریم که شرایط برای همه اجزای صنعت ریلی برد-برد باشد. به دنبال رشد مداوم و پیوسته هستیم که نیاز به طرحی نو دارد.

وی ادامه داد: با توجه به آرمان‌های انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب، دولت سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی انتظار دارد که مسافران در سفری ایمن و با آرامش با قطار به هر نقطه کشور سفر کنند و نتیجه آن کاهش تصادفات رانندگی و کاهش مصرف سوخت است.

مدیرعامل راه آهن با اشاره به این‌که بخش مسافری، نقطه اتصال حمل و نقل ریلی با مردم و به نوعی پیشانی این حوزه است و باید تقویت شود، گفت: یکی از پیش‌نیازها برای جهش اقتصادی کشور توسعه صنعت حمل و نقل است که تاثیرگذارترین حمل و نقل برای شرایط امروز کشور، حمل ونقل ریلی است. حمل و نقل ریلی مزیت های فراوانی دارد که برای توسعه آن باید به الزامات و پیش نیازهای آن پرداخت و واقعیات را در نظر گرفت.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید