رشد چوب با تولید مواد اولیه بازار جدیدی ایجاد می کند


کارآفرین فردی است که کسب‌وکاری را در معرض خطر و در صورت عدم اطمینان از رسیدن به هدفی اداره می‌کند تا از طریق فرصت‌های قابل توجه به سود برسد یا رشد کند و منابع لازم برای تبدیل سرمایه به محصول یا خدمات را فراهم کند.

با یکی از جوان های لارستانی در میدان کارآفرینی فعالیت هایی انجام داد.

علی اصغر علمی 33 ساله و دارای مدرک علوم اجتماعی و ساکن بخش بنارویه روستای دهفیش لارستان هستم.

این جوان کارآفرین اهل لارستان گفت: از اسفندماه 1377 شروع به کار کردم و 15 هکتار از زمین خود را به فرآوری چوب اختصاص دادم.

وی گفت: هنوز چوب را به صورت صنعتی برش نداده ایم، زیرا 5 سال طول می کشد تا بتوانیم آن را برش دهیم.

علمی گفت: پنج خانوار می توانند مستقیماً از این مقدار زمین درآمد کسب کنند.

رشد چوب با تولید مواد اولیه بازار جدیدی ایجاد می کند

کارآفرین لارستانی گفت: برای 30 نفر شغل غیرمستقیم ایجاد شد.

علمی گفت: ما این کار را بدون سرمایه شروع کردیم، حتی هزینه نیروی کار را نداشتیم و با کمک دو برادرم، پدرم و چند تن از دوستانم توانستیم دو هکتار را پوشش دهیم. . کشاورزی چوب برجسته.

وی گفت: شروع کاری که دوستان منابع طبیعی در پاساژ دیدند بسیار مورد استقبال و دلگرم کننده بود و کشت گز را که بسیار سازگار با آب و هوای لارستانو است را توسعه دادیم و پیش بینی می شود به 30 در سال برسد. آینده.” افزایش یابد.

کارآفرین لارستانی گفت: موضوع کمبود منابع طبیعی کشور را مطرح کرده ایم. اگر توافق شود که زمین در اختیار کشورهای ملی قرار گیرد، می توان با ایجاد فضای سبز در منطقه و مقابله با بیابان زایی، پارک جنگ داشت. مسئولان لارا، شیراز و حتی خودشان شخصاً به تهران آمدند و قول دادند که ادامه دهند.

رشد چوب با تولید مواد اولیه بازار جدیدی ایجاد می کند

علمی گفت: ایجاد اشتغال و ایجاد فضای سبز می تواند به محیط زیست و مقابله با گرمای شدید منطقه کمک کند و مهمتر از همه به منابع آب زیرزمینی کمک می کند زیرا سطح آب بسیار پایین است.

وی خاطرنشان کرد: توصیه من به کارآفرینان و کسانی که می خواهند در هر زمینه ای وارد عرصه کارآفرینی شوند این است که ایده ها و افکار نوآورانه خود را یادداشت کنند تا بتوانند تولید کنند و شغل ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید