رضایی: به طاهری اجازه کشتی گرفتن با زارع را ندادم چون شرایط داوری عادی نبود/ با سند صحبت می‌کنم

– اخبار ورزشی –

علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درخصوص شکست تیمش در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی آزاد، اظهار داشت: انصافا اشتباه داوری در این کشتی زیاد بود، در مبارزه‌های 50-50 اشتباه داوری خیلی خودش را نشان می‌دهد و حداقل در 3-4 وزن این اشتباهات تاثیر مستقیم و صددرصدی داشت. البته چیزی که مشخص است، کشتی برد و باخت دارد و من فکر می‌کنم سوای بحث داوری، ما بد هم آوردیم.

وی ادامه داد: شاخیف دور روز قبل از وزن‌کشی اینجا آسیب دید، در کشتی با قیاسی، حریف در حین فیتیله پیچ، انگشتش را جمع کرد که این پوئن اخطار داشت. یا کشتی رضا اطری و سرلک، پوئن اخطار کشتی‌گیر ما را ندادند. در مبارزه محمد نخودی دو پوئن بی‌مورد به حریفش دادند یا علیرضا کریمی که به او هم پوئن اخطار اشتباهی داده شد. اینها همه در کشتی‌‌های 50-50 تاثیر مستقیم دارد. ما اگر این مبارزه‌ها را برده بودیم، برنده مبارزه نیمه‌نهایی بودیم. در 4 وزن 57، 65، 79 و 92 کیلوگرم اشتباه داوری وجود داشت و من حرفم را با سند مطرح می‌کنم.

رضایی کشتی نگرفتن امین طاهری مقابل امیرحسین زارع را تصمیم خودش عنوان کرد و گفت: امین آماده کشتی بود اما بنابر خواست من کشتی نگرفت. من شرایط داوری را نرمال ندیدم و اجازه ندادم کشتی بگیرد. اعتقاد دارم امین طاهری و امیرحسین زارع در محیطی بی‌طرف و با التهاب کمتر بهتر است با هم کشتی بگیرند.

نایب قهرمان المپیک 2004 آتن، تاکید کرد: داوری این مرحله از لیگ التهاب داشت، البته این هم دلیل نیست بگویم عمد یا قصد و غرضی در کار بود. به هرحال کشتی‌ها حساس بود، اشتباه می‌شد ولی همه اشتباهات داوری سمت ما بود و علیه تیم مقابل اشتباهی نشد. من در این شرایط تصمیم گرفتم که امین طاهری روی تشک نیاید.

رضایی در مورد شکست کشتی‌گیر خارجی تیمش مقابل مرتضی قیاسی، تصریح کرد: اینکه می‌گویم شاخیف مصدوم شد، نمی‌خواهم توانایی و شایستگی مرتضی قیاسی را زیر سوال ببرم، برای دفاع از شرایط تیمم این مسائلی که وجود داشته را عنوان کردم. به هرحال هم مسئله داوری و هم مصدومیت شاخیف مطرح بود اما قیاسی هم پهلوان خوش‌اخلاق و کشتی‌گیر خوبی است.

روایت طاهری از کشتی نگرفتن با زارع: چَک قبل از کشتی را هم خوردم!زارع: بعد از هر مسابقه‌، شکسته شدن صورت پدر و مادرم را می‌بینم/ از کشتی‌ گرفتن با استیوسون خوشحالم

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید