رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا مهار کامل کرونا جدی گرفته شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، به گفته کارشناسان حوزه بهداشت و درمان استان سمنان ادامه روند کاهشی و نزولی شیوع کرونا در این استان مستلزم همراهی و همکاری بیش از پیش مردم با رعایت اصول و نکات بهداشتی است.

اصولی نظیر زدن ماسک از خانه تا خانه، رعایت فاصله‌های فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از دورهمی های خانوادگی و دوستانه، پرهیز از مسافرت و دیگر اصول بهداشتی لازم‌الاجرا که به صورت مکرر از سوی نهادها و مسئولان امر در حوزه بهداشت و درمان اعلام می‌شود؛ باید از سوی عموم مردم تا مهار کامل کرونا جدی گرفته شود.

بازگشت به روال عادی زندگی بدون کرونا علاوه بر همراهی مردم مستلزم جدیت و نظارت مستمر مسئولان امر نسبت به رعایت اصول بهداشتی پیشگیرانه از ابتلا به کرونا در اماکن عمومی، بازار، اصناف، ادارات و … دارد.

بستری 12 مبتلای جدید به کرونا در مرکز و غرب استان سمنان

کامران قدس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان پیرامون آخرین آمار شیوع بیماری کرونا بیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 49 هزار و 259 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته (از هفتم الی هشتم آذرماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 12 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان عنوان کرد: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون به 10 هزار و 618 نفر رسیده است و 38 هزار و 641 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

قدس ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید 19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به 9 هزار و 496 نفر رسید.

بستری 5 مبتلای جدید به کرونا در شرق استان سمنان

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تاکنون 91 درصد جمعیت بالای 12 سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دز اول واکسن کرونا و 74 درصد نیز دز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برای تحقق واکسیناسیون 100 درصدی جمعیت تحت پوشش بالای 12 سال در شاهرود و میامی تلاش می‌شود گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها تزریق دز سوم واکسن برای افراد بالای 60 سال، کادر درمان و افراد دارای مشکلات سیستم ایمنی بدن آغاز شده و تاکنون سه هزار و 334 نفر هم دز سوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، افرادی که دز دوم واکسن خود را برکت یا سینوفارم دریافت کردند چهار ماه و افرادی که آسترازنکا تزریق کرده‌اند 6 ماه بعد از تزریق دز دوم باید نوبت سوم واکسن را دریافت کنند.

چمن با اظهار رضایت از روند رو به کاهش ابتلا به کرونا در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه گفت: در شبانه‌روز گذشته 22 نفر تست مثبت کرونا شناسایی شده و هم‌اکنون 58 نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بستری هستند.

وضع نگران‌کننده حمل و نقل عمومی در روزهای کرونایی/ رعایت پروتکل‌ها به زیر 50 درصد رسید + نمودارکرونا در جهان/ فوت 6021 نفر در 24 ساعت گذشته + جدول تغییراتموافقت کمیته علمی با تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای 18 سال

در حال حاضر شهرستان‌های شاهرود، دامغان در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های سمنان، گرمسار، مهدی‌شهر، و سرخه زرد و شهرستان میامی و آرادان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

انتهای پیام/363/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید