رعایت پروتکل‌ها همچنان تنها راه در امان ماندن از ویروس کرونا؛ ابتلا به ویروس همچنان ادامه دارد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، اگر چه پیک پنجم در همه کشور و همچنین استان سمنان روند نزولی به خود گرفته است اما پیک ششم همچنان در کمین است و مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

فراز و فرود در آمارها نشانه‌هایی که باید هشدار دهنده باشد و اگر همه درگیر عادی انگاری شوند پیک ششم خزنده و به‌صورت نامحسوس می‌آید.

اگر روند واکسیناسیون نیز سرعت یافته است اما مردم باید بدانند که حتی کسانی که دو دوز واکسن را نیز دریافت کردند باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

یکی از کسانی که دو دوز واکسن را دریافت کرده بود می‌گفت فکر می‌کردم با دریافت واکسن الآن ایمن هستم اما با حضور در یک اجتماع هم من و هم خانواده درگیر ویروس شدیم پس باید به حرف مسئولان و کادر بهداشت و درمان گوش داد و تا بالا رفتن سطح ایمنی جامعه همچنان پروتکل‌ها را رعایت کرده و حتی‌الامکان در خانه بمانیم.

ابتلای 153 نفر به کرونا در استان سمنان در شبانه‌روز گذشته

بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا استان سمنان تعداد 153 نفر در این استان در شبانه‌روز گذشته به کرونا مبتلا شدند.

بنا بر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان از این تعداد 291 در بیمارستان بستری هستند.

سخنگو ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان اضافه کرد: از جمع این مبتلایان تعداد 108 نفر در خانه‌های خود قرنطینه شده و 45 نفر در بیمارستان بستری‌اند.

حبیب‌الله خجسته پور گفت: همچنین در شبانه‌روز گذشته تعداد 35 بیمار کرونایی از بیمارستان‌های استان سمنان مرخص شدند.

وی گفت: همچنین در این مدت 3 نفر بر اثر ابتلای قطعی به ویروس کرونا و 2 نفر نیز مشکوک به کرونا در استان سمنان جان باختند.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های سمنان، دامغان، شاهرود و گرمسار در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های سرخه، مهدی‌شهر و آرادان زرد و میامی آبی کرونایی هستند.

تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی برای مهار کرونا در استان کردستان؛ 1359نفر قرنطینه خانگی شدندآغاز رسیدگی به پرونده متهمان واکسن تقلبی کرونا در استان البرز با 110 شاکیگزارش تسنیم از دادگاه ‌فروش واکسن‌های تقلبی کرونا با 110 شاکی / درآمد 28 میلیارد تومانی متهمان از فروش واکسن

اگر چه شاید در حال حاضر وضعیت ابتلا در سطح کشور و همچنین استان سمنان آمار بالایی نیست اما نباید این تعداد کم بالای ابتلا سبب عادی انگاری شود. مردم باید همچنان برای حفاظت از خود و خانواده‌شان باید ماسک زده و از حضور در اجتماعات خودداری کنند تا سطح ایمنی در جامعه بالا رود.

انتهای پیام/363/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید