رفتار دوگانه کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور؛ از کاهش فوتی‌ها تا افزایش بستری‌ها در کرمان

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، سومین هفته پاییز در حالی به پایان رسید که شمار فوتی‌های کرونا در استان کرمان در چند هفته گذشته به پایین‌ترین میزان خود یعنی 2 نفر در شبانه روز رسید با این وجود شمار بیماران جدید بستری در استان افزایشی بود و 78 نفر در استان کرمان راهی بیمارستان‌ها شدند تا آمار بستری‌های کرونا در استان از ابتدای همه‌گیری از مرز 40 هزار و 700 نفر عبور کند.

مسئولان استان از سویی به واکسیناسیون کرونا دلخوش کرده‌اند و از سوی دیگر نگران شیوع کرونا و پیک ششم آن هستند و می‌ترسند آتش زیرخاکستر بیماری باز هم دامن قشر زیادی از افراد جامعه را بگیرد و بشود آنچه که نباید می‌شد.

واکسیناسیون کرونا البته همچنان در حال انجام است و آمار دانش آموزان واکسینه شده به نیمه رسیده و همه چیز به نوعی در حال آماده شدن زمینه بازگشایی مدارس است؛ البته به صورت تدریجی.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 327 مورد است اظهار داشت: از این تعداد 169 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 27 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 17 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 19 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 80 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 78 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 40 هزار و 717 مورد رسیده است.

وی به فوت 2 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 822 مورد رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 727 هزار و 688 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 828 هزار و 328 مورد است.

محصولات دانش بنیان گیاهی موثر در بهبود کرونا در استان کرمان رونمایی شدواکسیناسیون کرونا در استان کرمان از مرز 2 میلیون و 500 هزار نفر گذشتبیش از 63 درصد جمعیت بالای 12 سال استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کردند

البته هادی خدادادی مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان از عدم مشارکت تعدادی از رانندگان تاکسی در طرح واکسیناسیون رانندگان حمل‌ونقل عمومی خبر داد و اظهار داشت: مطابق ابلاغیه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک سازمان شهرداری‌ها و اتحادیه تاکسی‌رانی شهری کشور، در صورتی که این افراد بدون عذر موجه پزشکی از تزریق واکسن کرونا امتناع کنند، محدودیت‌هایی برای آنها اعمال شده و پروانه فعالیت آنها تمدید نخواهد شد.

وی با بیان اینکه رانندگان سیستم حمل‌ونقل عمومی در معرض خطر بیشتری قرار دارند و از این رو امتناع از واکسیناسیون به صلاح رانندگان نیست گفت: رانندگان سیستم حمل‌ونقل عمومی علاوه بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ملزم کردن مسافران به رعایت آن، باید خود را نیز واکسینه کنند.

انتهای پیام/511/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید