رفتار پرخطر گاندو در فصل بارانی زمستان ممکن است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه نقل از روابط عمومی سیستان و بلوچستان، علیرضا میرشکار گفت: محدوده زیستی گونه های حیات وحش در اثر بلایای طبیعی مانند سیل، خشکسالی یا روان آب باران تغییر کرده و در بسیاری از موارد باعث جابجایی گونه های جانوری شده است. گاندوها از محیط زندگی اصلی می آید.

وی افزود: انتقال گاندوها در نتیجه بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر و در نتیجه تغییر ناحیه بیولوژیکی، این گونه رفتار تهاجمی و تهاجمی ایجاد می‌کند. زیرا این منطقه حفاظت شده است و این یک هشدار جدی برای گردشگران و برخی جوامع محلی میزبان است گاندو در فصل بارندگی با مشاهده این کروکودیل ها در مجاورت مناطق پرجمعیت، اقدامات حفاظتی را سریعا به محیط زیست استان اعلام و به زیستگاه امن منتقل کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: گشت های یگان حفاظت محیط زیست بر اساس برنامه ریزی فشرده انجام شد. به لحاظ منطقه منظم و گسترده ای از مناطق تحت مدیریت و زیستگاه گونه ها گاندو و به محض اطلاع مردم و محیط بانان محل اقدام لازم را انجام خواهند داد.

وی افزود: از تمامی استان های عزیزمان به ویژه جنوب سیستان و بلوچستان تقاضا داریم به برکه ها و زیستگاه ها نزدیک شوند. گاندو تا حد امکان و در صورت مشاهده، از گونه های ارزشمند کروکودیل پنجه کوتاه در نزدیکی محل سکونت انسان خودداری کنید بعد به سازمان حفاظت محیط زیست اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید