رمان نویسنده ایرانی از هالیوودبه گزارش ایرنا از پایگاه دانش سینما اکسپرس، آن هتوی و توماسین مک کنزی در اقتباسی سینمایی از این رمان آیلین از جانب آتوسا مشفق، نویسنده سرشناس ایرانی-اوکراینی در حال بازی با هم.
این فیلم هم اکنون در نیوجرسی آمریکا در حال ساخت است.

آیلین اولین رمان مشفق است که در سال 2015 توسط انتشارات پنگوئن منتشر شد و در فهرست نهایی جایزه ادبی بوکر قرار گرفت.
آیلین آن تلاش مهدی موسوی، کاوان بشیری و گلاره جمشیدی این فیلم که به فارسی ترجمه شده است، داستان جوانی غمگین و 24 ساله را روایت می کند که در زندان کار می کند و آنچه را که در زمستان سرد سال 1963 در ماساچوست برای او اتفاق افتاده است، روایت می کند.

آتوسا مشفق از پدری ایرانی و مادری کروات به دنیا آمد و در حال حاضر در آمریکا زندگی می کند. این نویسنده جوان از سال 2012 با مجله پاریس ریویو همکاری می کند و بسیاری از داستان های کوتاه خود را در این مجله منتشر می کند. مشفق در سال 2013 از دانشگاه استنفورد بورسیه تحصیلی و در سال 2014 کمک هزینه کتاب دریافت کرد. مک گیل در فهرست نهایی جایزه بوکر قرار گرفت.

او در سال 2016 برای این کتاب آیلین او برنده جایزه بنیاد همینگوی شد. چندین مقاله از این نویسنده نیز در مجله نیویورکر منتشر شده است.

مشفق نویسنده ای شناخته شده در ادبیات غرب است و برخی از نامزدهای جایزه بوکر عبارتند از دیزی جانسون و پاتریک دوایت و همچنین دیوید سداریس آنها در مصاحبه با رسانه های غربی مانند لیتل هال و نیویورک تایمز خواندن آثار مشفق را پیشنهاد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید