روایت آخوند مخدومی از ارادت بی‌پایان اهل‌سنت به ائمه‌اطهار(ع)/ زیارت امام رضا(ع) توسط اهل‌سنت تیری بر قلب دشمنان اسلام است

– اخبار استانها –

آخوند مخدومی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد با اشاره به ایام شهادت امام رضا(ع) و ارادت بی‌پایان اهل‌سنت به ائمه‌اطهار٬ اظهار داشت: رسول الله(ص) فرموده است٬ بعد از وفاتم اگر کسی من را زیارت کند، گویا اینکه در حال حیات پیامبر(ص) را زیارت کرده است.

وی افزود: ‌اهل‌سنت منطقه خراسان شمالی، علماء و بزرگان، هر ساله برای امام رضا(ع) نذر داشته و به زیارت می‌رفتیم و حتی کسی که به مشهد برود، قبل از آن مراسمی را برگزار کرده و مردم در آن مراسم خداحافظی می‌کنند و هدیه‌ای می‌دهند که سوغاتشان را از امام رضا(ع) تبرک کند.

پاسخ امام رضا (ع) دربارۀ طمع بخشش گناهان به بهانۀ محبت ائمهمحیا اسناوندی: دار و ندار من از امام رضا(ع) است/ کلاف زندگی‌ام در سفر کربلا باز شدعزاداری شهادت امام رضا(ع) با حضور رئیس مجلس در مشهد برگزار شد

عالم اهل سنت خراسان شمالی با بیان اینکه زیارت جایگاه عظیمی در اعتقدات دینی اهل‌سنت دارد٬ گفت: ما حاجات و شفای مریض‌ها را از امام رضا(ع) می‌خواهیم. بزرگان ما به طول یک هفته به زیارت امام رضا(ع) که می آمدند در مشهد‌مقدس می خوابیدند و نذر و نذورات می‌دادند و نذوراتشان را تحویل می‌دادند که این‌ها نشان‌دهنده ارادت اهل‌سنت به اهل بیت رسول اکرم (ص) است.

آخوند مخدومی تصریح کرد: ما خیلی خوشحال هستیم که هرساله در قالب کاروان زیارتی به زیارت امام رضا(ع) می‌رویم و از مسئولان تقدیر و تشکر می‌کنیم که هر ساله به اهل سنت این منطقه عنایت می‌کنند و مقدمات این سفر زیارتی را برای حضور ما در مشهدالرضا جهت زیارت فراهم می‌کنند که حضور اهل سنت و شیعه در این زیارت، همچون تیری بر قلوب دشمنان اسلام خواهد بود.

انتهای پیام/311/ ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید