روز بدون فوتی کرونایی در کردستان ثبت شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج‌، فرزین رضاعی ظهر امروز در ارتباط مجازی با خبرنگاران از شناسایی 60 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته هیچ بیماری کرونایی در کردستان فوت نکرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 320 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد 51 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) حالشان وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به آمار بستری‌شدگان به تفکیک شهرستان‌های استان اشارخ کرد و گفت: در حال حاضر در سنندج: 176 نفر، سقز: 22 نفر، مریوان: 27 نفر، قروه: 9 نفر، بیجار: 14 نفر، کامیاران: 18 نفر، ،دیواندره: 11 نفر، بانه: 34 نفر، دهگلان: 3 نفر و سروآباد: 6 نفر به این بیماری مبتلا هستند.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| بی‌خیالی مردم به ‌کرونا / ‌رعایت پروتکل‌ها جدی گرفته نمی‌شود‌/ مسئولان "واکسن‌هراسی" را دریایند + نقشه‌وزیر بهداشت: واکسن‌های ایرانی کرونا "کیفیت و اثربخشی" بی‌نظیری دارند/ واردات احتمالا متوقف می‌شود

وی با بیان اینکه آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون به 1885 نفر رسیده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد 822 نفر در سنندج، 296 نفر در سقز، 150 نفر در قروه، 100 نفر در کامیاران، 143 نفر در بانه، 90 نفر در دیواندره، 72 نفر در بیجار، 183 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند.

رضاعی تأکید کرد: از همه شهروندان کردستانی انتظار می‌رود برای حفظ این شرایط و جلوگیری از شیوع مجدد، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و افراد واجدالشرایط برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

انتهای پیام/481/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید