روستای بزرگی که عنوان "شهر یاسوج" را یدک می‌کشد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از شهرهای گردشگر پذیر کشور، در سایه مدیریت ضعیف و نظارت ضعیف شوراهای اسلامی شهر که بیش از هر چیزی گرایش‌های سیاسی، طایفه‌ای و منطقه‌ای را در اولویت قرار داده‌اند، در زیرساخت‌های لازم از جمله زیرساخت‌های شهری دارای ضعف مشهود است.

افزایش هر روزه تعداد ساکنان شهر یاسوج در حالی است که مناطق حاشیه‌ای با وجود نزدیکی تنگاتنگ با مرکز شهر با کمبود امکانات و زیرساخت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند و روز به روز به سختی‌های زندگی ساکنان اضافه می‌شود.

اگر گشت و گذاری در شهر یاسوج که لقب پایتخت طبیعت ایران را یدک می‌کشد، بزنیم بدون نگاه کارشناسی نیز متوجه انبوه کمبودها، ضعف‌ها و کج سلیقگی‌ها در مدیریت شهری خواهیم شد.

وضعیت نامطلوب مبلمان شهری، فضای سبز، معابر پر از اشکال و غیر استاندارد، ضعف در زیرساخت‌های رفاهی و خدماتی و غیره شهر یاسوج را نه تنها به جلو هدایت نمی‌کند، بلکه از این شهر، روستایی ساخته که هر روز در حال بزرگ شدن است.

بی‌شک وجود یک شهر زیبا و استاندارد تنها به مجموعه شهرداری ختم نمی‌شود و برخی دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان نیز به نوبه خود باید در این مدیریت نقش آفرینی کنند.

موضوع غیر استاندارد بودن معابر شهری و خیابان‌های عمومی سطح شهر یاسوج بارها مورد اعتراض مردم و حتی مسئولان بوده و از مدیران متولی جز نمایش تابلوهای تبلیغاتی نهضت آسفالت در شهر چیزی عاید شهر نشده است.

شهرداری شیراز مکلف به پیگیری انجام مراحل ساخت سریال احمدبن‌موسی(ع) شدشهرداران از بکارگیری‌های سفارشی در شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد پرهیز کنندتذکر یک نماینده به مسئولان وزارت کشور درباره ساماندهی کارکنان شهرداری

نستهن مقدم شهردار یاسوج، علت وجود بسیاری از مشکلات از جمله ناهمواری‌ها در سطح شهر را ناشی از کنده‌کاری و حفاری دیگر دستگاه‌های اجرایی می‌داند و می‌گوید: وجود ناهمواری‌ها علاوه بر خسارت به زیبایی شهر، سلامت شهروندان و آسیب به وسائل نقلیه را نیز به دنبال دارد.

وی به زمانی بودن حفاری و ترمیم آن در سطح شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: در هشت ماهه گذشته بالغ بر 300 هزار متر مربع از معابر شهر یاسوج آسفالت شد.

مقدم به کمبود اعتبارات شهرداری یاسوج گریزی زد و ادامه داد: تمام اعتبارات عمرانی شهرداری یاسوج صرف ساخت و تکمیل پل چهارم می‌شود و دیگر هزینه‌ها از طریق درآمدهای شهرداری پرداخت می‌شود.

اسفندیار برخه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد، 80 درصد از حفاری‌ها در سطح شهر یاسوج را مربوط به اصلاح و ترمیم شبکه آبرسانی عنوان کرد و گفت: با اعتبارات مالی موجود توان سرعت بخشی به ترمیم شبکه آبرسانی در شهر یاسوج وجود ندارد.

انتهای پیام/544/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید