روسیه برای حمله به اوکراین آماده می شود!بر اساس گزارش ها باشگاه خبرنگاران جوان به گزارش سی ان ان، مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا بار دیگر تاکید کرده اند که روسیه برای حمله به اوکراین آماده می شود.

بر این اساس، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‌اند که روسیه قصد دارد از عوامل خود برای حمله به نیروهای روسیه در شرق اوکراین استفاده کند و بهانه‌ای برای جنگ علیه اوکراین فراهم کند. روسیه برای توجیه حمله به اوکراین برای عملیاتی موسوم به «عملیات پرچم دروغین» آماده می شود!

آنچه سازمان های اطلاعاتی می گویند تصویری شبیه به آنچه در سال 2014 رخ داد است. سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده می گویند این اقدام بخشی از نمایشی خواهد بود که در آن روسیه می خواهد شرایطی ایجاد کند که بتواند به جامعه بین المللی اطلاع دهد که روس ها باید پاسخ دهند! یعنی برای توجیه حمله به اوکراین.

به گفته مقامات آمریکایی، جامعه اطلاعاتی این کشور دریافته است که روسیه گروهی از ماموران خود را به شرق اوکراین می فرستد. شرق اوکراین یک منطقه مورد مناقشه بین دو کشور است و روس ها هفت سال است که از جدایی طلبان اوکراینی حمایت می کنند. روسیه قصد دارد از عوامل مرتبط با خود برای حمله به نیروهای روسی استفاده کند و سپس اوکراینی ها را مقصر آن بداند و بگوید ما باید از خود دفاع کنیم! روسیه با این کار می خواهد تجاوز بیشتر به اوکراین را توجیه کند.

اما آمریکا مدعی است که در صدد جلوگیری از چنین سناریویی است، بنابراین این اطلاعات محرمانه را منتشر کردند! چنین اعمالی به عنوان “عملیات پرچم دروغ” شناخته می شوند.

وزارت دفاع اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که اطلاعات مشابهی دریافت کرده است که نشان می‌دهد عوامل روسی مدتی است در شرق اوکراین مستقر بوده‌اند. البته مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با روس‌ها این هفته تلاش کردند تنش‌ها را کاهش دهند، اما اکنون به وضوح می‌بینند که مذاکرات سازنده نبوده است، زیرا روس‌ها اکنون در حال برنامه‌ریزی برای توجیه جنگ هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید