روسیه: بعید است اختلافات آمریکا و چین به جنگ تجاریِ تمام عیار منجر شود

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه در مصاحبه‌ای که روز پنجشنبه با شبکه یک این کشور انجام داد، گفت: ایالات متحده و چین دو کشوری هستند که سهم قابل توجهی از اقتصاد جهانی را در اختیار دارند و علیرغم «اصطکاک‌های موجود بین آن‌ها» بعید است که آن‌ها یک جنگ تجاری تمام عیار راه بیندازند.

وی افزود: با این حال، موضوع در مورد دو غول اقتصادی است، این دو کشور هستند که سهم قابل توجهی از اقتصاد و تولید ناخالص داخلی جهانی را در اختیار دارند.

این مقام روسیه در ادامه گفت: به عقیده من، بعید است آن‌ها به سمت جنگی متقابل و ویرانگر حرکت کنند. فکر می‌کنم احتمالاً در حال حاضر به جرات می‌توان گفت که همانند برابری هسته ای، برابری اقتصادی نیز وجود دارد که تاثیر بازدارندگی اقتصادی متقابل است.

دعوای آمریکا و چین به پروازهای مسافری کشیدهشدار کیسینجر درباره خطر بزرگ تشدید تنش‌ها بین آمریکا و چین

پسکوف همچنین تأکید کرد که وجود اختلاف در مورد نحوه ایجاد رابطه بین واشنگتن و پکن و آنچه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مورد چین انجام خواهد داد، امکان‌پذیر است.

سفیر چین در آمریکا اخیراً طی اظهاراتی در این باره گفت: سیاست افراطی دولت پیشین آمریکا نسبت به چین باعث آسیب جدی به روابط این دو کشور شده و اکنون نه تنها این اوضاع تغییری نکرده بلکه ادامه پیدا کرده است.

این دیپلمات چینی افزود: جو بایدن که در ماه ژانویه زمام امور کشور را در دست گرفت، با افزایش تحریم‌ها علیه شرکت‌ها و مقامات چینی و همچنین با تلاش برای متحد کردن کشورهای منطقه‌ای علیه چین به این رویکرد ادامه داده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید