روسیه: دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم ایران مایل به ادامه دادن مذاکرات نیست

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم فدراسیون روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین سه‌شنبه شب در پیامی توئیتری به‌صورت تلویحی به جوسازی رسانه‌ها و مقامات غربی مبنی بر عدم تمایل ایران به ادامه دادن مذاکرات احیای برجام واکنش نشان داد.

این دیپلمات ارشد روس که در دورهای قبلی مذاکرات احیای برجام در وین به عنوان نماینده کشورش در مذاکرات حضور داشته است، در حساب کاربری خود در توئیتر درباره آینده این مذاکرات نوشت: «شرکت در مذاکرات وین اختیاری است. این به منافع همه شرکت‌کنندگان از جمله ایران مربوط می‌شود.»

وی ادامه داد: «ما هیچ دلیلی نداریم که فکر کنیم تهران مایل به ادامه دادن این فرآیند [مذاکرات] نیست. تنها بحث زمان بازگشت به میز مذاکرات مطرح است، که در آینده نه‌چندان دور اتفاق خواهد افتاد.»

اتحادیه اروپا: باید سریع‌تر به مذاکرات هسته‌ای بازگردیملاوروف: آمریکا در مذاکرات با ارائه ضمانت مبنی بر عدم‌خروج از برجام موافقت نمی‌کندامیرعبداللهیان: اقدام عملی سازنده‌ای از بایدن مشاهده نشده است/ نتیجه مذاکرات وین به رفتار آمریکا بستگی داردادعای مقام آمریکایی؛ نشانه‌ای از تمایل ایران برای بازگشت به مذاکرات وین دیده نمی‌شودخطیب زاده: تنها ایران به نمایندگی از ایران سخن می‌گوید/ مأموریت ما فقط حضور در گفتگوی نتیجه‌محور است

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید