روسیه صادرات گاز به اروپا را متوقف کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت روسی گازپروم صادرات گاز به اروپا را متوقف کرد.

شرکت گازپروم روسیه روز جمعه اعلام کرد که صادرات گاز به اروپا از طریق این خط که یکی از خطوط اصلی انتقال گاز است به دلیل نشتی در خط لوله نورد استریم 1 به طور کامل متوقف شده است.

بر اساس اعلام این شرکت روسی؛ جریان گاز به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم 1 تا زمانی که نقص تجهیزات به طور کامل برطرف شود، متوقف خواهد شد.

اوایل روز جمعه، این شرکت روسی اعلام کرد که تحویل گاز از طریق یکی از مسیرهای اصلی تامین گاز به اروپا، خط لوله نورد استریم 1، به دلیل داشتن تنها یک توربین عملیاتی در خطر است. موضوعی که نگرانی های اروپا را در زمینه تامین انرژی با توجه به فصل سرمای آینده عمیق تر می کند.

روسیه برای مقابله با تحریم های همه جانبه غرب علاوه بر کاهش عرضه، پیش از این نیز تهدید کرده بود که تمامی کشورهای واردکننده گاز روسیه باید با روبل روسیه تسویه حساب کنند. مسکو تاکنون صادرات گاز به لتونی، بلغارستان و لهستان را به دلیل عدم پرداخت به روبل متوقف کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید