روس‌ها با نایفونوف هم حریف حسن یزدانی نشدند/ عبور جانبولات تدیف از نایفونوف یا مدال 86 کیلوگرم؟

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، از روزی که حسن یزدانی در جام جهانی کرمانشاه مقابل دیوید تیلور غافلگیر شد و باخت، تمام فکر و ذکرش این کشتی‌گیر آمریکایی شده بود.

او دفعه بعدی در مبارزه مقدماتی مسابقات جهانی 2018 بوداپست مغلوب حریف آمریکایی شد و همان وقت وعده داد که این شکست و کسب مدال برنز جهان را به زودی جبران خواهد کرد.

او در سال 2019 انتظار تیلور را می‌کشید که طلای جهان را با شکست این کشتی گیر آمریکایی بگیرد، اما چندی پیش از جهانی، تیلور آسیب دید و پایش را جراحی کرد. او گفت که به جهانی قزاقستان نمی‌آید و خودش را برای شرکت در المپیک آماده می‌کند.

کشتی‌گیری که جانشین او شده بود، با وجود ادعایی که داشت، خیلی زود از دور رقابت‌های جهانی حذف شد و سهمیه المپیک را نگرفت تا تیلور برای حضور در المپیک، خودش در مسابقات گزینشی قاره‌ای سهمیه 86 کیلو را بگیرد.

به این ترتیب مصاف سوم دو کشتی‌گیر در فینال المپیک 2020 توکیو بود که با یک سال تاخیر در سال 2021 برگزار شد و هرچند یزدانی این بار تاکتیک خوبی برابر این آمریکایی داشت اما برای بردن، ثانیه‌هایی کم آورد تا درنهایت طلسم شکست ناپذیری تیلور آمریکایی در جهانی 2021 نروژ بشکند و حسن یزدانی طی کشتی حساب شده و هوشمندانه، این حریف را شکست دهد.

اما در هر دو میدان اخیر، حسن یزدانی در نیمه نهایی مبارزه سنگینی با حریف روس داشت و در مقابل از آن سوی جدول، تیلور با کشتی‌های به مراتب ساده تر راهی فینال شد.

قهرمان وزن 74 کیلوگرم المپیک 2016، در مرحله نیمه نهایی المپیک 2020 توکیو درحالیکه تمرکزش روی کشتی بعدی و فینال بود، مقابل آرتور نایفونوف دارنده برنز قهرمانی جهان، 3 طلای قهرمانی اروپا و برنز امیدهای جهان قرار گرفت. نایفونوف کشتی خوبی مقابل یزدانی گرفت، هرچند که در نهایت 7 بر یک او را شکست داد، اما کشتی گیر روس حسن یزدانی را اذیت کرد.

در نروژ هم یزدانی پیش از آنکه به مصاف دیوید تیلور برود، باز هم در نیمه نهایی جهانی با نایفونوف رودررو شد و درحالیکه باز هم فکر و ذکرش کشتی با دیوید تیلور بود و بار سنگین روانی آن مبارزه سنگین را روی دوش خود حس می کرد، نایفونوف را 8-2 مغلوب کرد.

مربی کاردرستی چون تدیف با آن تجربه و تیزهوشی خاص خود قطعا می‌داند که اگر حسن یزدانی نایفونوف را مثل سایر رقبایش راحت و بی دردسر نبرده، به خاطر بار روانی مبارزه‌اش با تیلور بوده و حالا که این بار سنگین از دوشش خارج شده و راه بردن کشتی گیر آمریکایی را یاد گرفته؛ قطعا حریف روس را هم راحت تر از دفعات قبلی شکست خواهد داد.

روس‌ها در این سال‌ها با هیچ کشتی گیری نتوانستند حسن یزدانی را شکست دهند، باید دید جانبولات تدیف از نایفونوف هم عبور خواهد کرد و رو به کشتی گیر 86 کیلوی دیگری خواهد آورد و یا اینکه به کل قید مدال طلای 86 کیلو را در سال‌های اقتدار حسن یزدانی خواهد زد؟

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| در انتظار 2 طلا و افتخارآفرینی قهرمان المپیک/ دلخانی و طاهری برای مدال می‌جنگندگرایی: می‌خواستم زودتر کشتی را تمام کرده و رضا را آماده کنم/ کلکسیون ما یک کمربند قهرمانی جهان کم دارد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید