روند بستری‌های کرونایی در چهارمحال و بختیاری همچنان دارای ثبات نسبی است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، بنابر آخرین آمار از سوی وزارت بهداشت و درمان مجموع بیماران مبتلای به ویروس کرونا تا ظهر امروز به 6 میلیون و 82 هزار و 865 نفر رسیده است که از این تعداد، 5 میلیون و 795 هزار و 60 نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین با فوت 97 بیمار مبتلای به کرونا مجموع فوتی‌های ناشی از این ویروس به 129 هزار و 53 نفر رسیده، قابل ذکر است که هم‌اکنون تعداد 3 هزار و 393 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی کشور بستری هستند.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 468 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 61 نفر بستری شدند.

با بستری شدن 61 نفر در روز گذشته مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 166 مورد رسیده است که از این تعداد 120 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز تعداد موارد بستری مثبت جدید 14 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی در روز گذشته تا ظهر امروز 56 نفر اعلام شده است.

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 3 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده است که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و 719 نفر رسانده است.

همچنین هم‌ اکنون 23 بیمار با حال وخیم و نسبتاً بد در icu مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

به گزارش تسنیم از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون 249 هزار و 273 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 85 هزار و 948 مورد رسیده است.

بیش از 80 درصد جمعیت هدف استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند + فیلمنماینده تهران به دلیل ابتلای به کرونا در قرنطینه خانگی استروند ابتلا به کرونا در قم نزولی شد

بررسی تعداد بستری‌های محتمل و قطعی مبتلای به ویروس کرونا در هفته‌های گذشته و امروز در مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری، نشان از تداوم روند ثبات نسبی این بیماران دارد.

انتهای پیام/7540/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید