روند شیوع کرونا در استان سمنان نزولی است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، پس از یکی دو هفته توقف روند نزولی و حتی آغاز روند صعودی چند روزه ابتلا و بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا در استان سمنان، آمارهای هفته اخیر ابتلا به کرونا در این استان نویدبخش آغاز دوباره روند کاهشی کووید 19 در همه شهرستان‌های این استان است.

قرمز شدن شهرستان‌های دامغان و شاهرود از هفته‌های گذشته و گزارش‌های رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان و شاهرود از وضعیت این دو شهرستان نگرانی‌ها را بابت آغاز پیک جدید کرونا در هفتمین استان پهناور و یکی از استان‌های پرشیوع کرونا در کشور افزایش داده بود.

به حدی که استاندار سمنان و معاون وقت سیاسی امنیتی استانداری سمنان به صورت جداگانه، شخصاً در شهرستان‌های شاهرود و دامغان حضور یافته و ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان‌ها را تشکیل دادند.

با اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولان ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان، گویا روند کاهشی ابتلا به کرونا در شرق، مرکز و غرب استان سمنان دوباره آغاز شده و آمارهای ابتلا و بستری در جمعیت زیرپوشش هر دو دانشگاه علوم پزشکی مستقر در استان سمنان نشان از این روند کاهشی است.

آن‌گونه که نوید دانایی دبیر ستاد مقابله با کرونای استان سمنان اعلام کرده است در یک هفته گذشته تا امروز 379 بیمار با تشخیص و یا مشکوک به ابتلا به کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌های این استان بستری شدند که تست کرونای 161 نفر از این بیماران مثبت شد.

وی افزود: در این ‌مدت همچنین یک هزار و 33 بیمار مبتلای کرونا با تست مثبت قطعی در سراسر استان سمنان به شکل سرپایی شناسایی‌ شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به فوت 10 بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان سمنان از هفته گذشته تا کنون عنوان کرد: هم‌اکنون 37 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند.

دانایی با بیان اینکه در هفته گذشته تعداد موارد مثبت کرونا در مجموع استان سمنان کاهش پیدا کرده و آمار و ارقام رو به کاهش است؛ گزارشی نیز از وضعیت شیوع کرونا در جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ارائه و تصریح کرد: در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان، تا هفته گذشته 127 بیمار مثبت کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش مجموعه بستری بودند که امروز این تعداد به 68 بیمار رسیده است.

رضا چمن رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود نیز با اشاره به اینکه میانگین بستری‌های روزانه مبتلایان به کرونا در استان سمنان 8 نفر در هر 100 هزار نفر جمعیت است عنوان کرد: این در حالی است که متوسط بستری کرونا در کشور تا روز گذشته، 5 نفر در هر 100 هزار نفر اعلام‌شده است و شهرستان دامغان با متوسط 15 نفر در 100 هزار بستری، بالاترین آمار مبتلایان روزانه را دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به 13 بستری به صورت شبانه‌روزی در مجموعه دانشگاه علوم‌ پزشکی شاهرود دست‌یافتیم افزود: این مهم نشان می‌دهد که آمار در شرق استان سمنان نزولی است.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با اشاره به وضعیت ناپایدار شیوع کرونا در شهرستان‌های شاهرود و میامی بیان کرد: بازگشایی و ازسرگیری فعالیت‌ها با نهایت وسواس و با شیب ملایم صورت گیرد.

استاندار گیلان: اجرای پروتکل‌های هوشمند کرونایی در مرز آستارا تشدید می‌شودمجموع بستری‌های قطعی کرونا در استان کرمان از مرز 42500 بیمار گذشترصدخانه کرونا در همه فرمانداری‌های استان مرکزی تشکیل شود

به گزارش تسنیم در حال حاضر دامغان در وضعیت رنگ‌بندی قرمز کرونایی، سمنان، شاهرود و گرمسار در وضعیت رنگ‌بندی کرونایی نارنجی و مابقی در وضعیت رنگ‌بندی زرد قرار دارند.

انتهای پیام/363/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید