رونمایی از نماهنگ شورای دهه 90 ویژه اربعین با صدای ابوذر روحی


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، گروه ماه نام گروهی فرهنگی است که مخفف امام حسین (ع) امت اسلامی و حتی جهانی ایجاد شده است.

اینک گروه فرهنگی هنری ماه کار جدیدی را با حضور کودکان و نوجوانان دهه 90 آغاز کرده و کلیپی زیبا از ایام اربعین با عنوان «هیئت دهه نود» ساخته است.

ابوذر روحی خواننده این نماهنگ می گوید بعد از آهنگ سلام فرمانده شور و اشتیاق ما برای ساخت کلیپ های دیگر بیشتر شد و به همین دلیل و با توجه به نزدیک بودن ایام اربعین ۱۲۰۰ نفر از مردم دهه ۹۰ لنگرود و شهرهای اطراف را آورده و شروع به ساختن یک موزیک ویدیو جدید در قالب «هیئت مدیره دهه نود» کرد.

البته قرار بر این شده است که 110 هزار کودک دهه 90 در قالب جبهه ملی امام حسین (ع) نماهنگ ویژه اربعین را بخوانند و اجرا کنند که مطمئنا با استقبال بسیار خوبی مواجه خواهد شد.

به گفته مدیر و تهیه کننده گروه فرهنگی هنری ماه، هدف از ساخت این گونه نماهنگ ها تبلیغ جبهه امت امام حسین در عراق و حرم مطهر است، بنابراین مقرر شد بخشی از نماهنگ ویژه اربعین برگزار شود. توسط بچه های عراقی دهه 90 خوانده می شود که این اثر تولید شده در کربلا را ضبط خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سعید نعیمی با بیان اینکه گسترش سرود سلام فرمانده و هجمه های دشمن به این سرود نشان داده است که اگر کار فرهنگی درست انجام شود در سطح جهانی اثرگذار خواهد بود، گفت: هدف ما از ساخت دهه 90 است. ویدئوی هیئت برای نمایش یک هیئت ساده و سالم است که سبک عزاداری آن نیز با آموزه های دینی ما آمیخته است.

وی با بیان اینکه خانواده این کودکان نیز در ساخت این نماهنگ زحمات زیادی کشیده اند، افزود: در این ویدئو سعی شد به بیان مطالب مذهبی و معرفی شخصیت های برجسته ای همچون شیخ مفید عاشق امام حسین (ع) پرداخته شود و علاوه بر سبک صحیح عزاداری شایان ذکر است حضور کودکان به همراه خانواده در مراسم اربعین است.

تهیه کننده گروه فرهنگی هنری ماه با اشاره به اینکه بازیگران این نماهنگ کمتر دیده می شوند گفت: بازیگران این نماهنگ سعی کرده اند کار آموزشی و فرهنگی داشته باشند و در کارهایی که جمعیت مردم زیاد است هیچکس فکر نکند. دیده شدن و مهم این است که همه کار را در بین مردم تاثیرگذار کنند و به همین دلیل در این ویدئو از جمله حاج قاسم سلیمانی که می گوید باید به بلوغی برسیم که دیده نشویم. که نیاز به دیدن اراده دارد و به همین دلیل حتی نام سازندگان و مجریان این ویدیو در عنوان درج شده است.

شعر این کلیپ جدید در آغاز ماه محرم در کربلا سروده شده است و به گفته مهدی بنی هاشمی شاعر این کلیپ در آغاز ماه محرم امسال چند روزی را در عراق و شهر مقدس کربلا سپری کردیم. ، وقتی به فکر سرودن این شعر افتادم و بعد از سرودن آن، حرم حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را تبرک کردم.

انتهای پست/84008
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید