رویترز: قطر حافظ منافع آمریکا در افغانستان می‌شود

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که قطر به عنوان حافظ منافع آمریکا در افغانستان تعیین شده است.

این مقام ارشد آمریکایی که رویترز نامش را فاش نکرده است، با اشاره به اینکه توافقات لازم برای تعیین قطر به عنوان حافظ منافع آمریکا در افغانستان صورت گرفته است، اعلام کرد که این موضوع تا ساعاتی دیگر در نشست خبری مشترک وزرای خارجه آمریکا و قطر علنی خواهد شد و قطر از تاریخ 31 دسامبر (آخرین روز سال میلادی) رسماً حافظ منافع آمریکا در افغانستان خواهد بود.

به نوشته رویترز، قطر پس از برعهده گرفتن مسئولت حفاظت از منافع آمریکا در افغانستان، نقش تسهیل‌کننده هرگونه ارتباط رسمی میان واشنگتن و دولت طالبان -که آمریکا هنوز آن را به رسمیت نشناخته است- را ایفا خواهد کرد.

در عین حال مقامات آمریکایی به رویترز گفته‌اند که تعامل آمریکا و طالبان از طریق دفتر طالبان در دوحه نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

قدردانی بلینکن از قطر بابت کمک به خروج آمریکایی‌ها از افغانستاننماینده ویژه آمریکا با وزیر خارجه طالبان در پاکستان دیدار می‌کندطالبان: آمریکا نباید تهدیدی علیه افغانستان باشدآمریکا: سفارت در کابل را بازگشایی نمی‌کنیم/ طالبان برای مبارزه با داعش تلاش می‌کند

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید