رویداد “اردبیل 2023” فرصتی بی نظیر برای بخشداری اردبیل استبه گزارش روز شنبه ایرنا، کمال الدین میرجعفریان در نشست هماهنگی رویداد اردبیل 2023 درباره میراث فرهنگی اردبیل اظهار داشت: همه باید از ظرفیت های این رویداد برای نمایش استان و نهادهای مختلف و نهادهای مختلف نهایت استفاده را ببریم. سازمان ها باید برای برگزاری این رویداد همکاری کامل داشته باشند.

وی ادامه داد: در بحث تولید نرم افزار، اطلاعات و محتوا برای معرفی استان، سرمایه گذاران باید در حوزه های مختلف پای کار بیایند و از این فرصت برای معرفی محصولات و امکانات خود استفاده کنند.

میرجعفریان گفت: برنامه های معرفی فراسرزمینی در منطقه کشورهای عضو اکو باید برنامه ریزی شود و توانمندی های منطقه با استفاده از توان وزارت امور خارجه و شرکت در نمایشگاه های خارجی ارائه شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: برای شروع رویداد اردبیل 2023 پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو کمی بیشتر از سه ماه فرصت داریم و باید کار را به صورت عملی با مشخص کردن وظایف مؤسسات آغاز کنید.

فردین آیینی افزود: تاکنون 6 کمیته برای برگزاری رویداد اردبیل 2023 شناسایی و تکلیف آنها تدوین و دستورالعمل آنها توسط استاندار اردبیل ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: برگزاری رویداد بین المللی کشورهای عضو اکو در سال 2023 جهشی بزرگ در تعریف محور جدید گردشگری شمال غرب کشور خواهد بود.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است که استان اردبیل را در عرصه گردشگری با توجه و تکیه بر داشته های طبیعی و تاریخی آن که آنطور که باید در سطح ملی و بین المللی معرفی نشده است، معرفی کنیم.

بر اساس توافقات انجام شده در سال 2018 در پی سفر وزیر گردشگری وقت جمهوری اسلامی ایران به تاجیکستان، شهر دوشنبه به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اکو در سال 2020 و 2021، شهر ساری در سال 2022 و این شهر . اردبیل در سال 2023 از سوی جمهوری اسلامی ایران به عنوان پایتخت گردشگری سازمان همکاری اقتصادی اکو انتخاب شد.

قابلیت های فراوان استان اردبیل از جمله گردشگری زمستانی در کنار جاذبه های تاریخی و تنوع اقلیمی استان از جمله دلایلی است که باعث شده این منطقه مورد توجه فعالان و سیاست گذاران گردشگری در سطح ملی و حتی بین المللی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید