زاکانی: فرهنگ و منش پهلوانی باید در جامعه توسعه یابد/ کمک ۸۰۰ میلیونی شهردار تهران به ایتام

استانها / تهران

http://fna.ir/60hm4 ۰ زاکانی: فرهنگ و منش پهلوانی باید در جامعه توسعه یابد/ کمک ۸۰۰ میلیونی شهردار تهران به ایتام

شهردار تهران با اشاره به مردمی بودن پهلوان تختی و شهید سلیمانی، گفت: فرهنگ و منش پهلوانی در دستگیری از فقرا باید در جامعه توسعه یابد.

زاکانی: فرهنگ و منش پهلوانی باید در جامعه توسعه یابد/ کمک ۸۰۰ میلیونی شهردار تهران به ایتام

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، آیین «جوانمردی و پهلوانی، پویش مردمی حمایت از ایتام» به نیت شهید حاج قاسم سلیمانی عصر امروز با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، سید ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰، تعدادی از مدیران شهری پایتخت، چند تن از ورزشکاران، مربیان و قهرمانان ورزش پهلوانی و جمعی از خانواده معظم شهدا در زورخانه پهلوان تختی شهرری برگزار شد.

زاکانی در این مراسم با تاکید بر فرهنگ و منش پهلوانی، اظهار کرد: زورخانه نماد پهلوانی و ورزش پهلوانان است‌ و گلریزان، آیین جوانمردی و گذشت در راستای دستگیری است.

وی با بیان اینکه این ایام مصادف با شهادت حضرت زهرا(س)، سالگرد شهادت شهیدسلیمانی و سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی است، گفت: این ایام پیام های متعددی برای ما دارد و این مکان و مراسم برای ما یادآور مسئولیت های بزرگی است. یادم می آید که پدرم می گفت مرحوم تختی ماهانه یک دریافتی از کارخانه سیمان ری داشت و در بعضی اوقات کل آن دریافتی را بین نیازمندان توزیع می کرد.

شهردار تهران ادامه داد: اگر امروز نام تختی بزرگ است به این‌ دلیل است که تختی چیزی را برای خودش نخواست. وقتی حادثه بوئین زهرا اتفاق افتاد همه را به یاری طلبید و دستگیری کرد.

زاکانی افزود: اگر می بینیم که همه عالم در داغ شهید سلیمانی می سوزند به این دلیل است که او نیز همه وجودش را وقف امنیت، اعتلای دین و ارزش ها کرد.

شهردار پایتخت اضافه کرد: امروز پیشکسوتانی گرد هم آمدند تا دستگیری و کمک کنند، افرادی که دارای خیر و کمالات، هنر و حرفه هستند و میدان‌دارند آمده اند تا دست به دست هم دهند و گره ای از زندگی ایتام باز کنند. این مراسم نیز گلریزان با یاد و نام شهید سلیمانی و برای ایتام است.

شهردار تهران بیان کرد: امیدواریم مشی پهلوانی و مرام بزرگمردی را روز به روز زنده نگه داریم، آن هم در برهه ای که سختی ها تحمل را کم کرده و فشار را افزون کرده است. باید خودمان دست به دست هم دهیم با کمک و دستگیری که انجام می دهیم زمینه را برای دستگیری خودمان از سوی حضرات ائمه و اهل بیت فراهم کنیم.

زاکانی یادآور شد: توسعه فرهنگ پهلوانی موجب می شود افراد داری ثروت و نعمت الهی در راه خدا به نیازمندان و فقرا کمک های شایانی حتی در وضعیت نابسامان اقتصادی حال حاضر انجام دهند.

قبله بودن ری باید تشدید شود

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم بزرگی و آوازه ری مانند گذشته بار دیگر بر تارک تاریخ بدرخشد و قبله بودن ری روز به روز تشدید شود.

در این مراسم؛ آیین گلریزان برای کمک و دستگیری از ایتام به نیت شهید حاج قاسم سلیمانی توسط هیأت بیت الایتام ورزشکاران شهرری انجام شد. در این آیین شهردار تهران مبلغ هشت میلیارد ریال به ایتام کمک کرد و جمع مبالغ دریافتی شامل کمک های نقدی و غیرنقدی از شرکت کنندگان این مراسم، به حدود پانزده میلیارد ریال رسید.

پس از مراسم گلریزان نیز با حضور شهردار پایتخت از خانواده های معظم شهیدان وحید زمانی نیا و سعید انصاری، با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

همچنین در پایان این برنامه شال پهلوانی از سوی قهرمانان و پهلوانان به شهردار تهران اهدا شد.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید علیرضا زاکانی شهردار تهران دستگیری آیین گلریزان وحید زمانی نیا سعید انصاری شهردار پایتخت دستگیری از ایتام بیت الایتام ورزشکاران این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • حضور مخبر و زاکانی در قبله تهران

source

دیدگاهتان را بنویسید